Hokej

Hokejové Jihlavě sehnal brankáře fanoušek

Hokejové Jihlavě sehnal brankáře fanoušek
Zdroj: Dušan Vrbecký

Netradičního prostředníka pro zajištění hráčské posily má prvoligová Dukla Jihlava. Švýcarského brankáře Kaspara Zgraggena jí totiž "dohodil" vlastní fanoušek.

Viděl ho chytat, tak ho doporučil

Zgraggen se do Jihlavy dostal především díky přímluvě šéfa švýcarského Fan Clubu Dukly Christoha Habeggera, který pro jihlavský hokej nadějného brankáře objevil v rodném Bielu. Zkontaktoval vedení Dukly a brankáře, který patřil k nejlepším v tamní juniorské lize, českému účastníkovi 1. ligy doporučil. "Znám Kaspara z Bielu a vím, že dokáže zachytat výborně. Mám radost, že se Švýcar prosadil v České republice," prohlásil Habegger s tím, že někteří fanoušci stále považují Švýcarsko za hokejově rozvojovou zemi. "Jenomže náš hokej jde nahoru a český naopak dolů. To je krutá realita," doplnil.

Dukla má Fan Club až ve Švýcarsku

Habeggerův Fan Club je přitom velmi aktivní. Každý rok pořádá několik zájezdů na zápasy Dukly přímo do Jihlavy a dokonce se podílí i na shánění financí pro pro český klub. "Dukla mě zaujala už v 80. letech, vždyť jsem se kvůli ní naučil česky," říká Habegger. "Pamatuju největší slávu klubu a nezanevřu na ni, ani když se jí nebude dařit. Budu Dukle fandit, i kdyby hrála krajský přebor," dodává s úsměvem.

Brankář ze Švýcarska se osvědčil

Švýcarský gólman přitom původně přišel do Jihlavy jen na zkoušku, nakonec ale dostal na Vysočině angažmá. "Kaspar nás zaujal, líbí se mi, že chytá moderním kanadským stylem, což u nás není běžné. Naši gólmani se od něj mohou v tomhle učit," pochvaluje si jihlavský trenér brankářů Petr Jaroš.  Zgraggen sice podle něj začne sezonu jako dvojka, ale má prý šanci si i polepšit. "Jedničkou bude pro začátek Milan Řehoř, který parádně odchytal loňskou sezonu, ale Kaspar určitě taky dostane šanci. Je zarputilý bojovník, rychle se učí a naslouchá. Chce se  pořád zdokonalovat a upozornit na sebě," všiml si Jaroš.

Sám brankář je prý s šancí, kterou dostal, spokojen. "Chěl jsem tu uspět a to se povedlo," usmívá se. U českých fanoušků Dukly  si rychle získal sympatie nejen svým výkonem, ale i tím, že se rychle učí česky. "Jde mu to," potvrzuje Jaroš.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události