Fotbal

Ještě nám to nedochází, shodují se Slávisté

Obrovská radost ovládla po vítězném utkání s Ajaxem Amsterdam kabinu fotbalistů Slavie Praha. Ti si nejprve dlouhé minuty užívali s fanoušky přímo na ploše strahovského stadionu, kde vyhazovali nad hlavu trenéra Karla Jarolíma, poté vír oslav přesunuli do útrob svého stánku.


Kabina Ajaxu připomínala hrob

Zatímco kabinou domácích zněl zpěv písně "Vysoký jalovec", nizozemský soupeř Slavie nesl vyřazení z Champions league hodně těžce. Trenér i hráči se do kabiny šourali se sklopenými hlavami, kouči Henku Ten Catovi se ani nechtělo na pozápasovou tiskovou konferenci. "Myslím, že těm pánům v kabině Ajaxu ještě nedošlo, co se stalo," smál se po zápase jeden z hrdinů brankář Martin Vaniak. Právě jeho místy až zázračné zákroky totiž  byly jedním z důvodů, proč Ajax prohrál. "Chtěl jsem být u toho, jak Slavia postoupí do Ligy mistrů, i když si teď  ještě neuvědomuju, co se nám podařilo," vydýchával i půlhodiny po zápase slavný postup Vaniak.

Toho ostatně pochválil právě i kouč Ajaxu Ten Cate. "Dovolili jsme mu, aby se stal hrdinou zápasu," litoval. Věděl, že podruhé za sebou nepostoupit mezi evropskou smetánku bude mít pro jeho tým velké následky. "Je to komplikovaný příběh, promarnili jsme další šanci. Pokud klub chce žít na mezinárodní úrovni, tak šance takového druhu musí využít. Udělali jsme všechno, co bylo možné, ale nebylo to asi dost."

Vaniak to ale viděl jinak. "Je to satisfakce za to, s jakou arogancí jsme se v Amsterdamu setkali. Před dvěma týdny možná nevědli, co je to Slavia, ale teď si to budou pamatovat zatraceně dlouho," dodal.

Jarolím jen zážil

S úsměvem od ucha k uchu vyšel z kabiny Slavie i trenér Karel Jarolím. "Asi mi to taky dojde později. Jakýkoliv komentář je zbytečný. Chtěli jsme postoupit a protože dneska měla Slavia Standu Vlčka a Martina Vaniaka, je tam, kde je," vrátil se k zápasu Jarolím. Za bojovný výkon v obou zápasech své svěřence pochválil. "Ale když se blížil závěr, honilo se mi hlavou hodně věcí. Kdybychom dostali gól, byl by konec, žádné prodloužení, nic," přemítal Jarolím.

Postup je pro klub velkou motivací do dalších bojů. "Kromě ekonomického přínosu je to velké plus pro všechny mladé kluky, kteří tu jsou. Mají velkou šanci něco dokázat," dodal. Nakonec ale zjihnul. "Asi opravdu zažívám nejkrásnější chvíle kariéry," uznal.

Kdo dál? Je jim to jedno

Slavia teď už může v klidu hledět k losu Ligy mistrů, kde na ni čekají soupeři zvučných jmen.  Barcelona, Manchester United, AC Milán, Chelsea, ti všichni se mohou zanedlouho objevit na Strahově. "Věřte mi, že mě je to teď  úplně jedno. Zatím na to vůbec nemyslím," přiznal Jarolím.

A podobně je na tom prý i Vaniak. "Opravdu jsem o tom ještě nepřemýšlel, ale ať je to kdo chce, bude to pro nás svátek," říká gólman.

To Vladimír Šmicer má v tomto směru jednoho favorita jasného. "Liverpool bych si opravdu přál. Budu držet palce, abych si proti němu zahráli," vyslovil své přání Šmicer, který právě v dresu Liverpoolu Ligu mistrů vyhrál.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události