Fotbal

Vlček: I kdybych už nedal gól, stálo to za to

Ještě včera fanoušci Slavie spílali kapitánovi Stanislavu Vlčkovi za to, kolik příležitostí už v novém soutěžním ročníku promarnil. Teď je ale slávistivkým Bohem. Vlček totiž svými dvěma trefami proti Ajaxu vystřílel Slavii postup do Ligy mistrů.


Vyhrál celý tým 

Jaké pocity máte jako muž, který zařídil Slavii postup?
"Myslím, že jde spíš o pocity vítězného týmu, protože  dneska jsme postoupili díky kolektivnímu výkonu. Jsme  všichni moc šťastní, protože nám nikdo moc nevěřil, ale my to s tímhle mužstvem zvládli."

Teď po zápase to vypadá, že jste si všechny góly místo ligy schovával na dnešek...

"Neschovával, ale někdy se to tak semele, že to tam padne v ten nejdůležitější okamžik. Však jsem si ty nproměněné šance protrpěl a když teď do konce své kariéry nedám gól, tak mi to bude úplně jedno."

Dva životní zásahy

Pamatujete si ty "životní" branky?

"Při první jsem se pokoušel brankáře prostřelit, ale vyrayil to, ale odražený balon se vrátil na malé vápno a  já to tam trefil z otočky. Byl jsem blíyko, míč mi sedl a razance byla taková, že gólman nestačil zareagovat. Při druhé brance jsem gólmana prostě obstřelil, šlo mu to kolem levé ruky."

Byl to pro vás životní zápas?

"Vlastně asi ano. Tíha odpovědnosti ležela na všech, vždyť jsme pětkrát nepostoupili a všude se o tom psalo, všichni nám to připomínali. Fanoušci byli plni očekávání. Když jsme dostali gól na 1:1, stín zápasu se Šachtarem se objevil, i v kabině jsme byli o přestávce takoví zamlklí, ale naštěstí jsme to zvládli a já jsem moc šťastný."

Budou oslavy?

Tohle se musí oslavit. Tohle se nestává každý den. Nic jsme sice neměli domluveného, ale v Restauraci U Václava nás určitě budou čekat, takže půjdeme tam."

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události