Fotbal

Vaniak: Uvědomím si to, až budeme Ligu mistrů hrát

Vaniak: Uvědomím si to, až budeme Ligu mistrů hrát
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Byl to z velké části jeho zápas. Tedy jeho a Stanislava Vlčka. Ve Slavii dobře vědí, že bez skvělých zákroků Martina Vaniaka by teď možná seděli smutní v kabině a přemýšleli, proč to ani na šestý pokus nevyšlo.

Tarzan v brance Slavie

Vaniak dorazil mezi novináře dobře naladěný. Vtipkoval, neustále připomínal, že jsou mezi žurnality i dámy, a nakonec přiznal, že  ještě vlastně vůbec neví, co ve Slavii dokázal. "Já si to fakt ani neuvědomuji. Vlastně akorát vím, že jsme vyhráli 2:1. Možná mi to dojde zítra, nebo až tu Champions league opravdu začneme hrát," vysypal ze sebe Vaniak. "Připadám si, jako bychom prostě měli tři body a šli dál. Už vlastně přemýšlím o tom, že nás čeká v lize Most," dodasl s vážnou tváří.

Jenomže to byl právě on, kdo v 68. minutě bravurními zákroky proti Stamovi podržel naděje Slavie v reálné rovině. "Od toho jsem přece tady. Přišel jsem, abych Slavii pomohl a jsem rád, že jsem se pod tenhle úspěch mohl podepsat. Děkuji Slavii, že mě angažovala a dala mi šanci."

Vyrovnání přišlo moc rychle

Slavia žila v postupové euforii už od 22. minuty, kdy Stanislav Vlček otevřel skóre, jenomže Ajax její nadšení bryo zchladil. "Nebylo mi příjemně, vždyť to byla jejich první velká šance, první střela na bránu. Balon se dostal za obranu a mě to prošlo kolem ruky a já se modlil, abychom vyrželi do přestávky," popisoval první gól Vaniak.

To ale ještě netušil, co ho čeká po přestávce. "Věděl jsem, že ještě přitlačí, že bude mít víc šancí a já se chytnu.  Pomohla mi hned první střela, co šla doprostřed brány. To mi pomohlo, dostal jsem se do pohody," popisuje.

To nejlepší z celého zápasu si Vaniak nechal na 68. minutu. Hlavičku Stama vytáhl zázračným skokem z brankové čáry. "Měl jsem hodně problémů se k míči vůbec dostat. Odrazilo se to od země a já měl strach, že to trefím do tyče a míč se vrátí k Suareyovi, který tam ještě čekal na dorážku. Naštěstí Stam střílel z nemožného úhlu, kdyby to dal pod sebe, asi by to byl gól," připustil.

Je mi jedno, kdo nás čeká

Zatímco jeho spoluhráč Vladimír Šmicer už sní o duelu s Liverpoolem, Vaniak si prý soupeře pro Champions league nevybírá. "Pánové a dámo, mě je to úplně jedno, hlavně, když si zachztám. Teď mě třeba zajímá jen to, že hrajeme s Mostem. Jde mi o to, aby Slavia šla v lize nejméně tak dobře, jako loni na podzim," přeje si Vaniak.

Jenomže zatímco soupeře pro Ligu mistrů si gólman nevybírá, raduje se alespoň z toho, že Slavia strhla hřebínek namyšleným funkcionářům Ajaxu. "Hlavně u nich se chovali hodně arogantně. Tvrdili, že neví, co to je Slavia, i když je to jeden z nejlepších českých klubů.  Snad si to teď budou pamatovat hodně dlouho," pousmál se brankář Slavie.

Kromě zadostiučinění vůči Ajaxu prý Vaniak cítí i úlevu. "Určitě. Hlavně se mi ale ulevilo poté, co jsme porazili Žilinu. Kdybychom nepřešli přes ni, lidé by nám to asi nezapomněli. A to, že jsme teď vyprodali Strahov, byl krásný zážitek. Věřím, že teď budou lidé chodit i na další zápasy."

Forma jako hrom

"V Champions league jsem ještě takhle dobře nechytal. To mohu klidně říct," zažertoval Vaniak na otázku, zda už někdy měl takovou formu. "Ale i v lize jsem chytal dobře," dodal. "Jen věřím, že mi ještě zbudou síly. Máme zodpovědnost zavřít pusu těm, co si myslí, že teď budem od každého dostávát "bůry"," vzkazuje všem škarohlídům Vaniak, jenž se nakonec obrátil i na klubového sponzora pro pohárové zápasy sázkovou kancelář Fortuna. "Doufám, že nám za postup něco pustí, když jsme jí vydělali neskutečné prachy. Četl jsem, že všichni sázeli na Ajax," poslal Vaniak vzkaz sponzorovi.

Že má formu Vaniak dobře ví. "Ale za měsíc může být všechno jinak a lidé se budou ptát, proč nechytám tak, jako teď. Už jsem zažil dost pádů na to, abych si pamatoval, že se člověk musí držet raději při zemi."

  

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události