Fotbal

Sparta vypadla, ale ostudu proti Arsenalu neudělala

"Prohráli jsme, ale se ctí," shodují se fotbalisté Sparty Praha po dvojí prohře s Arsenalem Londýn, která znamenala stop letenských nadějí na postup do Ligy mistrů. Domácí šampion tak může letos milionářskou soutěž jen tiše závidět svému rivalovi Slavii.

Výsledek 0:3 byl krutý

Pražané ani v jednom z duelů s Arsenalem nebyli horší, přesto prohráli 0:2 a 0:3. Rozhodla zkušenost. Zatímco Arsenal proměnil prakticky všechny své šance, Letenští nebyli schopni velkoklubu z Anglie vstřelit ani gól. A že jich mohli dát požehnaně. "Výsledek je pro nás hodně krutý. Arsenal měl v dnešním utkání tři šance, ale stejně jako v Praze je dokázal využít. Naopak my jsme své příležitosti neproměnili. Velkou šanci měl Honza Rezek, spousta dalších akcí zůstala nedotažena," smutnil kouč Michal Bílek v rozhovoru pro webové stránky klubu.

Především Bílkem zmíněný útočník Jan Rezek byl smutným hrdinou obou duelů. V tom prvním na Letné trefil tyč, v Londýně na Emirates Stadiom zase zahodil tutovku. Poté, co jej poslal do sóla Horváth ale s náhradním brankářem Almuniou, který zaskakoval za zraněného Lehmanna, přehodil i branku. „Byl jsem sám, měl jsem dost času. To se prostě dává," ví Rezek, kterého ale štvala ještě jedna věc. Sám si připsal podíl na první brance Tomáše Rosického, která v 8. minutě udala zápasu pro Spartu nepříjemný směr. "Tomáše Rosického jsem měl pokrýt já. Chtěli jsme hrát na nulu a pokusit se o vstřelení branky, ale Tomášova trefa nám tyto plány úplně nabourala," kál Rezek.

Sparta získala novou zkušenost

I přes vyřazení z elitní soutěže se ale na letné snaží hledat na utkáních s Arsenalem svá pozitiva. "Každá prohra samozřejmě moc bolí, ale není čas truchlit. My jsme s Arsenalem odehráli dva slušné zápasy a další kvalitní utkání nás snad letos ještě čekají," hledí vpřed obránce Zdeněk Pospěch. "Neodehráli jsme špatné utkání, ale prostě nedáváme góly," doplňuje.

A trenér Bílek jde ještě dál, myslí už na páteční los Poháru UEFA. "Narazili jsme na velkou kvalitu, bereme to jako velkou zkušenost. Určitě nás to nepoloží. S Arsenalem jsme odehráli dva slušné zápasy. Máme mužstvo na to, abychom v Poháru UEFA byli úspěšnější," doufá kouč. 

 

Spartu chválil i Rosický

Přestože právě branka letenského odchovance Tomáše Rosického už v 8. minutě definitivně umrtvila šance Sparty na zázrak, záložník Arsenalu hledal na hře svého mateřského klubu pozitiva. "Pro Spartu byl ten výsledek až moc krutý," řekl pro své stránky rosickytomas.com. Ani ze svého gólu neměl takovou radost, jako jindy. "Po gólu jsem ale nijak zvlášť neoslavoval, měl jsem totiž rozpruplné pocity. Hrát proti Spartě je přece stále jen zvláštní," přiznal.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události