Fotbal

Slávisté: Mohlo to být lepší, ale vybírat si nemůžeme

Slávisté: Mohlo to být lepší, ale vybírat si nemůžeme
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Rozporuplné pocity mali hráči a trenéři Slavie Praha po losu nového ročníku Ligy mistrů. Obrovskou radost z postupu ale mírné zklamání ze soupeřů přece jen přehlušit nemohlo. "Zrovna tyhle soupeře jsem si příliš nepřál," přiznal ovšem Vladimír Šmicer.

Rosickému se splnilo přání

Losující útočník AC Milán Kaká Slavii příliš nenadchl. Do své skupiny totiž Pražany nevytáhl. "Přál jsem si AC Milán, ale co se dá dělat," prohodil na slavia.cz trenér Slavie Karel Jarolím a dodal: "To nejtěžší už máme za sebou, teď nás čeká ten pravý boj. O síle Arsenalu nemá smysl hovořit, dokládají to i jejich výsledky se Spartou. Tomáš Rosický si nás přál, tak se mu to splnilo."

Rosický pak na svých webových stránkách kontroval. "Pro každého sparťana je Slavia přirozeným soupeřem, bude to zajímavé." Pak ale lehce popřel zvěsti o tom, že by si Slavii skutečně moc přál. "Ale když už to los chtěl, určitě to pro nás bude zajímavý zápas a já už nebudu cítit nostalgii, kterou jsem zažil na Letné," dodal.

Rumuni jsou zklamáním

Celou pouť Ligou mistrů zahájí Slavia už 19. září na Strahově proti rumunské Steauě Bukurešť. A právě z tohoto soupeře hráči Slavie příliš nadšeni nejsou. Jakby ne. Kdyby měl Kaká pro Slavii šťastnější ruku, mohli na Strahově přivítat například Barcelonu, Stuttgart a Barošův Lyon, nebo Čechovu Chelsea, Valencii a Schalke. "Ve třetím koši byli určitě atraktivnější soupeři než je Steaua Bukurešť," přiznal zklamání Vladimír Šmicer a kapitán týmu Stanislav Vlček dodal: "Steaua, to mohlo být o něco lepší, ale člověk to neovlivní." 

Poslední soupeř Slavie ještě není znám, rozhodne se o něm až v pondělí v duelu AEK Athény - FC Sevilla. Tento duel třetího předkola byl totiž kvůli smrti hráče Sevilly Antonia Puerty odložen. Favoritem jsou ale Španělé, kteří první zápas doma vyhráli 2:0. "Sevilla vyhrála Pohár UEFA, pokud postoupí, bude to také zajímavé," poukazuje Vlček na úspěch týmy ze Španělska.

Mají na postup? 

Jinak se ale hráči na Ligu mistrů těší a vzhledem k rozložení sil ve skupině tajně myslí i na nějaký další úspěch. „Je to relativně hratelnější skupina než ty ostatní," věří brankář Martin Vaniak. Možná má pravdu. Ve skupině se totiž sešli čtyři úspěšní z předkol. Slavia se Steauou se prokousávaly  ze 2. předkola, Arsenal ve 3. předkole vyřadil Spartu a stejná fáze soutěže určí i posledního člena skupiny. "Proti Steaue jsme už se Slavií hráli, vyhráli jsme 4:1 a remizovali 1:1, takové výsledky bych bral znovu," nadhodil Karel Jarolím možnost, kudy by mohla vést cesta alespoň do Poháru UEFA ze třetího místa skupiny.

Program skupiny H v Lize mistrů

Středa 19. září

Slavia Praha - Steaua Bukurešť
Arsenal - Sevilla/AEK Atény

Úterý 2. října

Sevilla/AEK Atény - Slavia Praha
Steaua Bukurešť - Arsenal

Úterý 23. října

Arsenal - Slavia Praha
Sevilla/AEK Atény - Steaua Bukurešť

Středa 7. listopadu

Slavia Praha - Arsenal
Steaua Bukurešť - Sevilla/AEK Atény

Úterý 27. listopadu

Steaua Bukurešť - Slavia Praha
Sevilla/AEK Atény - Arsenal

Středa 12. prosince

Slavia Praha - Sevilla/AEK Atény
Arsenal - Steaua Bukurešť

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události