Fotbal

Spartu čeká dánské Odense, Boleslav Palermo

Spartu čeká dánské Odense, Boleslav Palermo
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Na soupeře z Dánska narazí v 1. kole Poháru UEFA fotbalisté Sparty Praha. Ti se utkají s BK Odense, Mladou Boleslav čeká italské Palermo.

Spartu čeká vítěz dánského poháru

BK Odense je vítězem dánského poháru, odkud se probojoval právě do Poháru UEFA. Sparta se s ním ve dvojutkání poměří o postup do jedné ze základních skupin poháru. Loni v této fázi soutěže neuspěla, když ji o postup obrala i bodová ztráta s poloprofesionálním Warengemem.

V domácí soutěži skončilo Odense až čtvrté, ale letos ještě nepoznalo hořkost porážky a dobře si vedlo i v obou předkolech Poháru UEFA, kde vyřadilo nejprve irský St. Patrick (0:0, 5:0) a poté i běloruské Dinamo Minsk (1:1, 4:0). Především domácí výsledky Odense jsou pro Spartu varováním, devět gólů v síti soupeřů na vlastní půdě vzbuzuje respekt.

První zápas se hraje 20. září na Letné, odveta 4. října v Dánsku.

Mladá Boleslav pojede na Sicílii

Až na samotný jih Itále se za nadějí o postup do zákaldní skupiny Poháru UEFA vydají hráči Mladé Boleslavi. Los jim přiřkl Palermo, pátý tým loňského ročníku Serie A. Mužstvo přitom do poslední chvíle bojovalo o příčky zajišťující šanci na Ligu mistrů, která jim nakonec utelka o tři body.

S Palermem se loni na jaře utkala i Slavia Praha, která nakonec po boji z Poháru UEFA vypadla. Doma sice vyhrála 2:1, jenomže v Palermu nedala gól a prohra 0:1 ji stála postup.

Mladá Boleslav mohla dostat za soupeře například i Ajax Amsterdam, který vyřadila v boji o Ligu mistrů pražská Slavia, ten se ale utká s Dinamem Záhřeb. Jediného slovenského zástupce v soutěži Artmedii Bratislava zase čeká Panathinaikos Athény.

I Mladá Boleslav začíná stejně jako Sparta doma 20. září a 4. října cestuje k odvetě na hřiště soupeře.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události