Fotbal

Sparta chce postoupit, Boleslav překvapit

Sparta chce postoupit, Boleslav překvapit

Jasný cíl mají fotbalisté Sparty Praha poté, co se dozvěděli jméno soupeře pro 1. kolo Pháru UEFA. Přes Odense chtějí postoupit. To v BOleslavi jsou opatrnější, Palermo prý patří k nejtěžším soupeřům, které mohl tým dostat.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Nic než postup

"V této fázi bylo jedno, koho nám los přiřkne. Jasným cílem je postup do základní skupiny Poháru UEFA," okomentoval los na sparta.cz trenér Michal Bílek. Ostatně tím jen připomněl slova klubového šéfa Daniela Křetínského. "Pokud neuspějeme v boji o Ligo mistrů, je naším cílem čtvrtfinále Poháru UEFA," uvedl už před sezonou Křetínský.

O soupeři toho ovšem zatím na Letné mnoho nevědí. "Svou sílu určitě má. Dokázal suverénně přejít přes běloruský Minsk, kvalitu dokazuje také v zápasech dánské ligy. Očekáváme důrazný styl boje, takový spíše anglický styl fotbalu," upozornil Bílek.

Došek: Nebylo z čeho vybírat

Sami hráči mají také jasno o tom, jak by se měl souboj s Dány vyvíjet. "Odense je určitě hratelný soupeř, budeme určitě chtít postoupit dále. My jsme si ani z možných variant soupeřů nevybírali, cíl by stejně zůstával stejný - postup do základní skupiny Poháru UEFA. Po dvou porážkách od Arsenalu chceme všem dokázat, že fotbal hrát umíme. A nejlepším důkazem bude postup," vzkazuje obránce Michal Kadlec. A podobně hovoří i jeho spoluhráč z útoku Libor Došek: "Nebylo z čeho vybírat. Všichni soupeři v těchto fázích evropských pohárů mají svou kvalitu a my se s tím musíme poprat. Máme sílu na to, abychom přes Odense přešli do základní skupiny Poháru UEFA. Uděláme pro to všechno."

Boleslav: Palermo je těžký soupeř

Středočeši z města aut jsou po losu opatrnější. "Spolu s anglickým Blackburnem to byl nejtěžší soupeř, kterého jsme mohli z těch pěti možných dostat. Přesto věřím, že šanci na postup Boleslav má, jako před rokem v konfrontaci s francouzským Marseille. Italové mají vynikající organizaci hry a střetnutí s nimi je pozvánka pro diváky na vynikající fotbal," stačil vypozorovat trenér Luděk Zajíc pro klubový web fkmb.cz.

A hráči? Například Petr Voříšek byl s losem spokojený. "Palermo považuji za přijatelné z těch pěti možností a věřím, že máme šanci postoupit, ale musíme naši současnou hru zlepšit. Je škoda, že hrajeme první utkání doma, ale hrát a vyhrát se dá s každým. Věřím v postup."

Chtěli spíš Blackburn

Podobně ve vzpomínce na loňský rok hovoří i jeho spoluhráč Radim Holub: "Palermo je velmi kvalitní soupeř a nebude to s ním žádná sranda. Ale porazit se dá každý, jak jsme to předvedli proti Marseille." To třeba Adrian Rolko s Milanem Kopicem si příli spíše soupeře z Premier League. „Přál jsem si anglický klub. Italové jsou hodně těžký soupeř a bylo by asi lepší začínat s nimi venku, ale věřím, že šanci máme," řekl Rolko a Kopic dodal: "Palermo je dobrý soupeř, přes kterého můžeme postoupit. Raději bych hrál první utkání venku, ale i tak vidím naše šance rovnocenné. Z pěti možných klubům jsem si přál Blackburn."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události