Sport

V rodinách mistrů světa tekly slzy nadšení

V rodinách mistrů světa tekly slzy nadšení
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

S velkým nadšením vítali oba atletické mistry světa jejich rodinní příslušníci. Jak na Romana Šebrleho, tak Barboru Špotákovou čekaly dokonce i transparenty. Na jednom stálo: "Vítej králi desetiboje", na druhém byla fotka Barbory oblečená v národním dresu.

Na oslavu zatím nebyl čas

"Musím přiznat, že jsme byli hodně nevózní. Ještě v sobotu jsme věřili, že by to mohlo být stříbro, ale po tom hodu oštěpem už jsme byli nadšení a řvali jaku tuři, protože jsme věděli, že to bude zlato," přiznala na letišti těsně před příjezdem svého synovce Romanova teta Jana Šebrlová.

Závod prý v širším rodinném kruhu nesledovali, přesto do fandění zapojili alespoň někoho. "Byli jsme u mé maminky a tu jsme vyhecovali pořádně," usmívá se symaptická žena, která přímo na letiště donesla transparent s nápisem "Vítej králi desetiboje".  

Infarktový závod

Sami příbuzní vítězného atleta přiznali, že  Roman zvládl opravdu divoké klání. "Pokaždé, když to začalo být nejisté, tak stoupala nervozita. Už se párkrát stolo, že Roman v nějakém závodě vedl a někdo ho přeskočil, tak to teď  bylo obráceně," vzpomíná Jana Šebrlová a její muž Josef, Romanův strýc, dodává: "Infarktový byl i závod v Götzisu, kdy jako první překonal devět tisíc bodů."

A co na čerstvého mistra světa čeká? "Tady nic, není na to ani čas, ani prostor. Užijeme si to až doma," tvrdí Jana Šebrlová.

Maminka Špotákové zlato oplakala

A zatímco se Roman Šebrle vítal nejen s příbuznými, ale především se svými dvěma dětmi, dcerou Kačenkou a synem Štěpánem, na druhou mistryni světa Barbrou Špotákovou už čekala maminka Ludmila. "Vždyť já tu holku ještě nestačila ani přivítat.  Sotva jsem se stihly obejmout," přiznala očividně dojatá Bářina maminka. I ona závod prožila v nervech u televize. "Dívala jsme se s kolegyní a Barčinou spolužačkou ze základní školy a obě jsme brečely," přiznala Ludmila Špotáková.

Tak emotivní závod prý nečekela. "Opravdu ne, ale věřily jsme jí, kamarádka si dokonce na Báru vsadila. A po prvním pokusu  prohlásila, že už by měl být konec," popsala maminka mistryně světa chvíle u televize. A jaká bude oslava? "To zatím netuším. Záleží na Báře, jak bude chtít."

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události