Hokej

Hokejovou sezonu v Jihlavě zahájí prezident Klaus

Prezident republiky Václav Klaus zahájí příští středu v 17.30 hodin na Horáckém stadionu v Jihlavě novou hokejovou sezonu. Před úvodním duelem 1. kola 1. ligy zde vhodí slavnostní buly mezi hráče domácí Dukly a hostující Sarezy Ostrava.

"S nápadem přišel hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, který právě v té době prezidenta republiky na Vysočině hostí," poznamenal generální manažer Dukly Jihlava Jan Zachrla. Jeho tým i diváci se tak mohou těšit na jedinečnou událost. Novou ligovou sezonu totiž hlava státu ještě nezahajovala.

Václav Klaus se má podle programu zúčastnit nejen úvodu utkání, v němž bude vhazovat slavnostní buly, ale i ocenění legend jihlavského hokeje. "Součástí zápasu bude i ocenění největších osobností v historii klubu a pan prezident bude u toho," potvrdil Zachrla.  

Úvodní buly zápasu Jihlavy se Sarezou bude shodou okolnosti i prvním zápasem nové hokejové sezony v republice. Předehrávka extraligového duelu mezi Slavií a Českými Budějovicemi totiž startuje ve stejné chvíli a ostatní prvoligové duely začínají až o půl hodiny později.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události