Sport

Senzační rána přinesla Brettu Rumfordovi titul

Australan Brett Rumford se po třech letech raduje z titulu na turnaji evropské PGA Tour - na golfovém turnaji Omega European Masters porazil v rozehrávce Angličana Phila Archera. O jeho výhře rozhodl velmi dramatický závěr a skvělý a šťastný "chip-in" z těžké pozice, který pro něj znamenal birdie na 18. jamce.

Archer zahrál skvělé finálové kolo 65 ran a mohl snadno vyhrát bez "prodloužení" a získat svůj první titul na evropské Tour, ale chyboval na 17. jamce a na poslední jamce pak o chloupek neproměnil nadějný pat do birdie. Zdálo se, že všechno hraje do rukou Rumfordovi, ale ten také chyboval na předposlední jamce a na osmnátce patoval do vítězného birdie.

Jeho míček těsně minul a zklamání z nevyužité šance se přeneslo i do úvodu play-off rozehrávky, při níž na 18. jamce zcela pokazil odpal. Dokázal se však zachránit solidní ranou, která zůstala těsně vedle greenu, a na jeho zázračný chip pak už Archer nenašel odpověď.

Na třetím místě skončil obhájce titulu Velšan Bredley Dredge, kterému v závěru turnaje trochu odcházela "forma" a nevyužil několik dobrých šancí. Na čtvrté místě pak skončil jeho málo známý krajan Sion Bebb, pro kterého je to životní úspěch. Obdivuhodný výkon předvedl už třiapadesátiletý veterán Eduardo Romero - argentinská golfová legenda a dvojnásobný vítěz turnaje skončil na děleném 8. místě, z největších hvězd turnaje a "rydercupových hvězd" se prosadil do špičky jen Lee Westwood, který skončil na děleném 6.místě.