Hokej

Sparta: Se 170 miliony pro třetí titul?

Hokejová Sparta se před novou sezonou snaží zaměřit především na fanoušky. Do ochozů T-Mobile Arény chce přilákat další diváky a nabídnout jim co nejlepší zábavu v podobě dobrých výkonů.

Rozpočet 170 milionů

"Celkový rozpočet klubu je 170 milionů, z toho 66 milionů na A-mužstvo, 72 milionů na provoz haly, 18 milionů na mládež a 14 milionů na výstroj, výzbroj a dopravu," řekl prezident klubu Viliam Sivek s tím, že Spartě se podařilo novou sezonu zajitit jak ze sportovního, tak i ekonomického hlediska. Nyní se prý klub soustředí pedevším na fanoušky. "Návštěvnost oproti předchozím sezonám narostla přes 30% a průměrně činila bez play off 6 tisíc diváků. Už nyní přitom máme prodáno přes tři tisíce permanentek. Chceme počet sparťanských fanoušků stále zvyšovat, cceme je hokejem bavit," dodává Sivek.

Posily se zapracovávají

Přestože klub po zisku titulu musel oželet celou řadu opor, s odchody hráčů, jako byli Jaroslav Hlinka či Jan Hlaváče se klub dokázal srovnat. "Do týmu zabudováváme posily, během přípravy se po odchodech dával tým především dohromady. Sestava pro Zlín se vlastně objevila až v posledním přípravném zápase," přiznal trenér František Výborný. To ale neznamená, že Sparta nebude mít ambice. "Uvidíme, jak na tom budeme, tlak na nás bude, i když nás možná za jasného favorita nepovažují. Těmi jsou Pardubice, Budějovice nebo Liberec. Naši hráči ale budou chtít ukázat, že jsou mistři," očekává Výborný.

To Sivek má o cílech jasno. "I když jsme přišli o špičkové hráče, máme za cíl dostat se do play off a přejít přes první kolo, doplňuje prezident klubu.  

Hráči už se těší

Na páteční start sezony ve Zlíně se už těší i sami hokejisté. "Uvidíme, jak na tom budeme, ale hokej už nám chyběl. Těším se," říká brankář Tomáš Duba. V létě se sice zotavoval ze zranění, nyní už je prý  ale v pořádku. "Jsem stoprocentně fit, poslední čtyři zápasy jsem odcyhtal naplno," dodává.

A co klub nabídne divákům? "Především atraktivní podívanou a zábavu, pro fanoušky ale chystáme i další věci. Autogramiády, dárky pro děti, rozšířený fanshop nebo zvýhodněné vstupenky podle toho, kolik zápasů fanoušci navštíví," poodhaluje Sivek.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události