Hokej

Prezident Klaus dostal v Jihlavě staré brusle

Už jsem jako prezident dostal spoustu darů, ale takový ještě opravdu ne. A asi už takový ani nedostanu," glosoval prezident republiky Václav Klaus netradiční prezent, který obdržel od vedení prvoligového klubu z Jihlavy. V rámci své návštěvy Vysočiny zavítal i na hokej a odnesl si odsud historické brusle.


Hlava státu se chopila slavnostního uvedení zápasu a vhodila buly mezi kapitány obou týmů jihlavského Oldřicha Bakuse a ostravského Pavla Šebestu. "Na hokeji jsem byl naposeldy na jaře v Chicagu a tehdy domácí tým po osmi porážkách prohrál. Třeba přinesu štěstí i tady," vtipkoval ještě před zápasem Klaus, nakonec ale pravdu neměl. Domácí Dukla Jihlava prohrála se Sarezou Ostrava 2:6.

Ze zápasu si Klaus odnesl zvláštní pozornost. Klub ho obdaroval historickými bruslemi. "Doufám, že je nemusím obout a předvést, jak mi to na nich půjde," usmíval se dobře naladěný prezident, který před tím při setkání s legendami jihlavského hokeje, mezi nimiž nechyběl ani známý bouřlivák Jaroslav Holík, vzpomněl svou sportovní kariéru. "Do osmatřiceti jsem hrál regionální soutěž v basketu. Pak jsem si řekl, že už bych měl skončit a dalších deset let jsem hrál volejbal," nadhodil v rozhovoru se sportovním manažerem Dukly Petrem Kaňkovským, který se ve svých sedmatřiceti letech stal v minulé sezoně nejproduktivnějším hráčem základní části 1. ligy.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události