Fotbal

Šenkeřík si vzal nové kopačky a dal historický gól

Šenkeřík si vzal nové kopačky a dal historický gól
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Životní zápas sehrál ve středu večer útočník Slavie Praha Zdeněk Šenkeřík. Devadesát minut utkání proti Steauě Bukurešť hýřil aktivitou a navíc vstřelil historicky první branku Slavie v Lize mistrů.

Byl to životní gól

Už po třinácti minutách jste se zapsal do historie Slavie, když jste vtřelil první gól klubu v Lize mistrů...

"Byl to dlouhý balon na Standu Vlčka, který chtěl gólmana propálit. Já tam zrovna stál a od jeho nohou se to odrazilo ke mě, tak jsem míč dorazil do brány.  V zápase s Ostravou se mi podobá situace nepodařila. Hned se mi to vybavilo, tak zaplať Pán Bůh, že to tam padlo."

V prvním poločase jste ale i přes rychlý gól nepůsobili moc sebevědomým dojmem...

"Chtěli jsme hru soupeře eliminovat, ale  oni nás v poli opravdu v první půli trochu přehrávali.  Jenomže tím, kdo vstřelil dvě branky, jsme byli my. A fotbal se hraje na góly."

Máte něco, co vám první gól v Lize mistrů připomene?

"Včera jsem si zkoušel nová kopačky a hned jsem je tím gólem pokřtil. Asi v nich teď budu nastupovat i v dalších  zápasech."

Zřejmě teď zažíváte nejlepší dny své kariéry...

"Ještě před půl rokem jsem hrál v Turecku a kdyby mi někdo řekl, že budu hrát historicky první zápas Slavie v Lize mistrů, že v něm dám gól a ještě vyhrajeme,  asi bych se mu vysmál.  Ale jasně to ukazuje, jak je fotbalová kariéra krásná."

Roste nám seběvědomí 

Padala slova o tom, že Steaua bude snažím soupeřem, než byl v předkole Ajax...

"Já vlastně ani nevím,  druhý zápas s Ajaxem z pohledu hráče vlastně ani nemohu popsat, protože jsem ho strávil kvůli dvěma žlutým kartám na tribuně. A v prvním jsme hráli jinak, než teď. Na brejky s tím, že jsme proměnili penaltu. Teď to bylo jiné, ale  pro nás má každý zápas v Lize mistrů, ať už jde o předkolo, nebo hlavní soutěž, velký náboj. Užíváme si atmosféru, užíváme si plný stadion... Když jsme si o poločase  vyříkali nedostatky z první půle, řekli jsme si, že Ajax byl těžší a taky jsme ho zvládli."

Pomůže tato výhra zvýšit Slavii sebevědomí?

"Určitě, i když každý zápas je jiný. Třeba budeme na Arsenalu hrát úplně jinak, jiným systémem,  ale přistup budeme mít úplně stejný.  Chceme si všechny zápasy užívat, protože tahle soutěž  je pro nás všechny pořád ještě něco neskutečného a nového."

A roste tedy vaše sebevědomí s každým dalším vyhraným zápasem?

"Určitě. Každá výhra nás psychicky posiluje.  Teď jde jen o to se na téhle vlně udržet."

Fanoušci? Jsou skvělí

Užíváte si i pozápasové oslavy s fanoušky?

"To je nádhera. V zápase třeba cítíte, že už nemáte síly, ale když pak vyhrajete a vidíte všechny ty nadšené lidi,  ještě v sobě něco najdete. To je prostě ta největší odměna."

Postup? To je daleko

Trenér Karel Jarolím opatrně hovoří o postupu do poháru UEFA ze třetího místa jako o přání. Potom, co jste porazili Ajax a teď Steau  vám v podvědomí nehlodají i spády na další postup přímo v rámci Ligy mistrů?

"S jídlem roste chuť a Slavia už jednou  dokázala, že může projít daleko, i když to bylo v poháru UEFA. Nevidím  důvod, proč bychom to nemohli zopakovat. Když budeme mít malé cíle, tak to nedokážeme, kdežto když si je dáme vyšší, třeba budeme mít motivaci. I tohle totiž dělá velký klub."

V soutěži vás vlastně nikdo ze soupeřů nezná. Je to výhoda?

"Možná ano, ale soupeři si nás dokáží zmapovat. Nemyslím si, že by to bylo nějaké pravidlo."  

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události