Sport

Souboj nadhazovačů ovládl Ted Lilly

„Byl to naprosto vyrovnaný zápas, který rozhodla lepší efektivita domácích Cubs. Dokázali vytěžit důležité body, Reds se to ani s běžci ve skórovacích pozicích nepovedlo." Stručně, ale jasně, hodnotil spolukomentátor Jakub Vančura další z přímých přenosů baseballové MLB na Galaxii Sport. Chicago Cubs v něm porazili Cincinnati Reds těsně 3:2 a ujali se vedení v Centrální divizi Národní ligy.

Proti sobě sice v úvodu stáli stejně staří nadhazovači, zatímco Ted Lilly však kroutí už svůj devátý rok v nejslavnější lize planety, Tom Shearn nastoupil teprve k šestému utkání kariéry - debut v MLB si odbyl dva dny před svými třicátými narozeninami, po dvanácti letech strávených v minor league. Cubs začali na Wrigley Fieldu nekompromisně, když hned první Shearnův nadhoz poslal Alfonso Soriano za plot a připsal si 41. lead-off homerun kariéry.

Hráči Cincinnati odpověděli záhy dalším sólo homerunem Encarnaciona. Skóre se znovu měnilo až ve čtvrtém inningu, kdy Adam Dunn poslal Reds do vedení v pořadí třetím nechytatelným odpalem. A aby jednobodových homerunů nebylo málo, v páté směně srovnal na 2:2 nováček v MLB, catcher Geovany Soto. Ofenzivu hostí dlouho držel na uzdě skvělý Lilly, autor celkem osmi strikeoutů, ani Cubs se však k náporu nedostali - ve třech směnách v řadě dokonce museli překousnout double play soupeře.

„Chleba se lámal až v sedmé směně," poukázal Vančura na situaci, kdy Reds obsadili třetí metu na jeden out, ale Lilly si připsal dva klíčové strikeouty. Také v osmém dějství, když už za domácí házel Howry, bylo Cincinnati blízko od vedoucího bodu - jenže Soriano skvělým příhozem ze zadního pole vyoutoval Hoppera na domácí metě. V dohrávce získal Theriot po Griffeyho chybě druhou metu, Murton pak dalším odpalem poslal rychlíka Theriota pro rozhodující run.

V této situaci si nepříjemně natáhl tříslo zadní polař Ken Griffey Jr. a utkání bylo na několik minut přerušeno, v deváté směně už se však Reds nezmohli na odpověď a Bob Howry ukončil zápas symbolicky strikeoutem. Vzhledem k porážce Milwaukee v Houstonu se Cubs díky vítězství posunuli do čela Centrální divize Národní ligy a oživili své naděje na postup do říjnového play-off, Cincinnati ztratilo byť teoretickou možnost už dříve.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události