Sport

Berdych porazil Wawrinku a vyrovnal stav baráže na 1:1

Tomáš Berdych v dnešní druhé dvouhře v pražské Sazka Areně porazil švýcarskou dvojku Stanislase Wawrinku ve třech setech 7:6, 6:4, 7:5 a stav daviscupové baráže mezi Českou republikou a Švýcarskem je tak po prvním dnu nerozhodný 1:1. Zítra je na programu klíčový duel obou týmů ve čtyřhře.


Tomáš Berdych do svého zápasu nastupoval pod mírným tlakem, jelikož případná prohra by téměř nedávala českému týmu šanci na úspěch. S Wawrinkou sehrál velmi vyrovnaný duel, který rozhodl tie-break v prvním a dva proměněné brejkboly v rozhodujících momentech zbylých dvou setů.

V první sadě se oba tenisté tahali o vedení

Berdych se snažil Wawrinku dostat pod tlak hned od začátku a v první hře si vypracoval dva brejkboly. Švýcar je ale razantními prohozy odvrátil a odstartoval velké drama. Oba tenisté totiž produkovali silovou hru od základní části. Švýcar těžil ze svého skvělého bekhendu, Berdych pak z tvrdého podání. Úvodní velmi vyrovnanou sadu musel rozhodnout tie-break. A Berdychova tvrdá hra v něm slavila úspěch. Česká jednička tlačila většinu úderů do Wawrinkova slabšího bekhendu. Švýcar pak často chyboval a Berdych získal zkrácenou hru jednoznačně 7:2.

Wawrinka dokázal držet s Berdychem krok

Napínavý obraz hry se nezměnil ani v dalších setech. Česká jednička držela Švýcara pod tlakem, ale dlouho převahu nedokázala proměnit ve výraznější vedení. Wawrinka trpělivě odvracel brejkboly až do desáté hry. V ní si Berdych za stavu 5:4 ze svého pohledu postupně vytvořil čtyři setboly, při tom čtvrtém zahrál soupeř míč do autu a Berdych vyhrál druhý set 6:4. 
Ve třetím setu švýcarský tenista 0:2 na sety hrál s Berdychem stále vyrovnanou partii. Začal výborně podávat a stejně jako Berdych dlouho neměl při svém servisu sebemenší problémy. První potíže na obou stranách přišly až v závěru třetího setu. Nejdříve Wawrinka nevyužil šanci na klíčový brejk na 6:5, za což ho vzápětí Berdych potrestal proražením servisu a ziskem celého zápasu. Desátý tenista světového žebříčku dokázal proměnit hned první mečbol. Za dvě hodiny a sedmatřicet minut tak bylo v baráži srovnáno a o klíčový druhý bod se bude bojovat v sobotní čtyřhře.

Výsledek:

ČR - Švýcarsko 1:1 po prvním dnu

Berdych - Wawrinka 7:6 (7:2), 6:4, 7:5.
Statistika:
Esa: 12:18. Dvojchyby: 3:2. Nevynucené chyby: 28:50. Vítězné míče: 31:21. Využité brejkboly: 2 ze 13/0 ze 6. Celkem získané míče: 126:102. Čas utkání: 2:37 hod.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události