Sport

Federer přehrál Berdycha a srovnal baráž na 2:2

Baráž o účast ve Světové skupině mezi českými a švýcarskými tenisty rozhodne až závěrečná dvouhra. Nejlepší hráč světa Roger Federer dnes porazil Tomáše Berdycha 7:6, 7:6 a 6:3 a srovnal stav pražského utkání na 2:2. Berdych prohrál 0:3 na sety, ačkoliv si v první a druhé sadě vytvořil celkem šest setbolů. O účastníkovi elitní skupiny Davisova poháru tak rozhodne zápas mezi týmovými dvojkami Radkem Štěpánkem a Stanislasem Wawrinkou.

Tomáš Berdych začal ve velkém stylu, dařilo se mu, na co sáhl a diktoval tempo hry. Za stavu 1:1 desátý hráč světa vzal Federerovi podání a při svém se dostal do vedení 3:1. Domácí tenista nadále produkoval razantní, útočný tenis a rozdíl dvou gamů si udržel až do stavu 5:3. Jenže v deváté hře promarnil setbol a v ten moment se probudil Roger Federer a začal na kurtě úřadovat. Nejprve snížil na 4:5, vzápětí prolomil Berdychovo podání a dostal se do vedení 6:5. Za tohoto stavu při servisu Berdycha měl i on setbol, ale set se dohrával v tie-breaku. V něm vedl český hráč 3:0, ovšem Federer otočil na 6:3, a celou zkrácenou hru vyhrál 7:5.

I druhou sadu rozhodl tie-break

Ve druhém dějství bylo podání pro oba tenisty výhodou až do stavu 6:6. Berdych mohl ještě při svém vedení 5:4 získat set, ale světová jednička dokázala odvrátit dva setboly. Federer jak už je známo, zahraje pod velkým tlakem neuvěřitelné vítězné míče, které za normálních okolností, například při jeho vedení nepředvede. To se potvrdilo i v následující zkrácené hře. Tentokrát totiž Federer vedl 3:0 a Berdych otočil na 5:3. Švýcarská opora dokázala znovu srovnat krok na 5:5 a odvrátila několik dalších setbolů. A tak v dramatické zkrácené hře se z výhry 12:10 nakonec radoval švýcarský džentlmen.  Třetí set byl vyrovnaný až do stavu 3:4 a oba tenisté si drželi podání. Pak Federer využil vůbec první brejkbol, k němuž se v této sadě dostal, a bylo prakticky rozhodnuto. Vzápětí při svém podání ukončil zápas, když hned první mečbol proměnil esem.

Výsledek:
ČR - Švýcarsko 2:2 po třetí dvouhře
Berdych - Federer 6:7 (5:7), 6:7 (10:12), 3:6.
Statistika:
Esa: 9:14. Dvojchyby: 6:0. Nevynucené chyby: 38:23. Vítězné míče: 37:30. Využité brejkboly: 1 z 11/2 ze 6. Celkem získané míče: 117:128. Čas utkání: 2:27 hod.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události