Sport

Phillies se výhrou nad Braves přiblížili play-off

Dramatický boj o účast ve vyřazovací části baseballové MLB spěje ke svému rozuzlení. Ve středečním přenosu z utkání Národní ligy jsme vám nabídli vítězství Philadelphie 5:2 nad Atlantou, a vzhledem k zaváhání N.Y. Mets proti Washingtonu se tak Phillies velmi výrazně přiblížili účasti v říjnovém play-off.

„Byl to klasický zápas o všechno s prvky dramatičnosti i nervozity," soudil spolukomentátor přenosu Jan Bagin. „I zkušení borci jako Chipper Jones dělali chyby, jako by se jim v nejdůležitější fázi sezóny rozklepala kolena." Souboj zkušených nadhazovačů Lohseho s Hudsonem zahájil lépe domácí Lohse, který držel tři směny nulu. Hudson naopak hned v dohrávce první směny povolil Rollinsovi triple a po dalším odpalu Howarda šla Philadelphie do vedení.

To ještě zvýraznili domácí ve třetím inningu, kdy po špatném zpracování i příhozu třetí mety Jonese skóroval Utley, následný hit Dobbse poslal domů i Howarda s Rowandem a Citizens Bank Park rázem slavil vedení 4:0. Atlanta odpověděla hned v další směně dvoubodovým homerunem Marka Teixeiry, na dlouhou dobu to ale bylo všechno. „Oba nadhazovači se pak rozehráli a vydrželi s přehledem až do sedmé směny," doplnil Bagin. To pinch hitter Shane Victorino při svém prvním pobytu na pálce poslal míč až do druhého patra stadionu a Phillies se ujali vedení 5:2, které udrželi až do konce.

O úspěšný závěr se rovnoměrně podělili nadhazovači Gordon, Romero a Myers. V duelu skončila série 19 zápasů s odpalem pro Chase Utleyho, Jimmy Rollins se stal teprve čtvrtým hráčem historie MLB, který v jediné sezóně zaznamenal 20 doublů, triplů, homerunů i ukradených met. Phillies na dálku drželi pěsti také Washingtonu, který triumfoval nad newyorskými Mets a Philadelphii tak povolil přiblížit se velkému rivalovi na rozdíl jediného vítězství. Ten mohou hráči z Pensylvánie smazat už ve čtvrtek, kdy přivítají Braves v letošní sezóně naposledy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události