Hokej

Padl první hokejový trenér, v Jihlavě skončil Tomášek

Padl první hokejový trenér, v Jihlavě skončil Tomášek
Zdroj: Dušan Vrbecký

Hokejová sezona už má prvního odvolaného trenéra. Ten ale nepadl v extralize, nýbrž o soutěž níž. Pouhých sedm kol vydržel v prvoligové Dukle Jihlava Aleš Tomášek.

Tomáškovi zlomila vaz sobotní prohra 0:4 s Havířovem. Dukla druhý zápas po sobě nedala na vlastním ledě gól a navíc si za předvedený výkon vysloužila pískot fanoušků i skandování "Tomášek ven". "Jsme v krizi, nedaří se. Kdybychom věděli, jak z toho, určitě bychom to udělali," říkal po zápase kapitán Dukly Oldřich Bakus.   

Aleš Tomášek převzal Duklu v létě po Petru Vlkovi, který odešel trénovat spolu s Petrem Fialou prvoligovou Olomouc. Pod vedením Aleše Tomáška ale Jihlava ze sedmi zápasů vyhrála jen dva, zbylých pět prohrála a v tabulce skupiny východ 1. ligy je se šesti body předposlední. Horší je jen nováček ze Šumperka, který získal jen tři body, když porazil právě Jihlavu.

Vedením týmu byl prozatím pověřen trenér jihlavské juniorky Karel Dvořák, který má za sebou například angažmá asistenta v extraligovém Liberci. Hlavního kouče zatím Dukla hledá. "Jsme přesvědčeni, že mužstvo má na víc, než na pozici, na níž se v současné době pohybuje. Jméno nástupce oznámíme v nejbližší době," řekl pro hcdukla.cz šéf klubu Jan Zachrla.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události