Hokej

Praha dnes hostí reprízu extraligového finále

Hokejové fanoušky v Praze dnes čeká svátek. Holešovická T-Mobile Aréna bude totiž od 18 hodin dějištěm reprízy posledního finále O2 extraligy. Proti sobě nastoupí domácí Sparta a tým Pardubic.

Sparta vs. Pardubice 

Minulou sezonu oba celky končily jako finalisté v boji o titul, vstup do té nové ale mají velmi rozdílný. Zatímco Sparta doma vládne prakticky neomezeně a v Holešovicích ještě neztratila ani bod, díky čemuž je v tabulce pátá, hráči Pardubic zatím vymetají dno tabulky. Jsou předposlední a navíc se ještě v této sezoně neměli kvůli rekonstrukci haly šanci ukázat vlastním příznivcům. A aby toho nebylo málo, jejich poslední výlet do Prahy skončil katastrofálně. V Sazka  Aréně totiž Východočechy roznesla domácí Slavia poměrem 7:3. „Dávám to za vinu disciplíně a herní kázni. Pokud si řekneme, že budeme hrát obranu, tak ji musíme všichni hrát. Musíme hrát na místech, jak si řekneme a my to umíme," řekl k nepovedenému duelu trenér Pardubic Miloš Říha.

Na nepovedený zápas chtějí Pardubičtí rychle zapomenout. Teď je čeká Sparta a pro tým je to výzva. „Budeme hrát s mistrem. Můžeme se tam zvednout, ale záleží to na každém z nás. Všichni známe kvalitu Sparty, tam se každá chybička, každé okénko v obraně zle vymstí, to oni dovedou potrestat," doplnil na klubovém webu Říha.

A domácí? Trenér František Výborný upozorňuje, že jednou smolná série Pardubic musí skončit. „Pardubice mají obtížný rozjezd do sezony, budou se chtít určitě zvednout a možná se rozvzpomenou na to, jak se jim to povedlo za stavu 3:0 na zápasy ve finálové sérii," varuje kouč Sparty.

Vítkovice vs. Třinec

Druhý dnešní duel O2 extraligy startuje už o hodinu dříve na severu Moravy. I zde bude k vidění zjímavý zápas. Domácí železáři přivítají v derby třinecké oceláře a diváci se mohou těšit především na souboj brankářů. I když v obou případech je otázkou, koho vlastně trenéři do branky postaví. Minulý zápas Třince v Liberci totiž dochytal za zraněného Romana Čechmánka Martin Vojtek, ve vítkovické kleci se zase poměrně pravideln střídají Martin Prusek s Markem Pincem.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události