Liga mistrů: Slavia - Sevilla online

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Slavia Praha utkání v Seville nezvládla především po taktické stránce. Po hrubých chybách sama nabídla soupeři góly a Španělé je dokázali využít. Utkání jsme sledovali v online reportáži.

FC Sevilla - SK Slavia Praha 4:2 (2:1)

Branky: 8. Kanouté, 27. Luis Fabiano, 58. Escudé, 69. Koné  - 19. Pudil, 90. + 2 Kalivoda

Rozhodčí: Baskakov - Kalugin, Averianov (všichni Rusko)

ŽK: Šourek, Volešák

Sestavy
Slavia:
Vaniak - Dřížďal (46. Ivana), Šourek, Suchý, Hubáček - Krajčík, Švec, Janda (63. Kalivoda), Belaid (70. Volešák), Pudil - Vlček.
Sevilla: Palop - Daniel Alves, Boulahrouz, Escudé, Dragutinovič - Jesús Navas (75. Duda), Keita, Poulsen, Adriano (81. Hinkel) - Luis Fabiano (64. Koné), Kanouté.

2. poločas

90. + 4. V nastavení ještě po rohu Krajčíka pálil Pudil těsně nad

90. + 3. minuta: Kalivoda to zkouší ještě jednou pro změnu z pravé strany, Palop ale zasahuje

90. + 2. minuta: Kalivoda po závaru Slavie snižuje. Palop vyrazil Ivanovu střelu jen k hráči Slavie a ten o tyč vrátil míč do sítě - 4:2

90. minuta: Nastaveny budou tři minuty

88. minuta: Escude obral o míč rozbíhajícího se Vlčka

83. minuta: Koné už se dostával do gólové šance, Vaniak ale vyběhl na hranici vápna a nohama mu zblokoval střelu

81. minuta: Adriana střídá Hinkel

80. minuta: Po exhibiční ukázce kopací techniky Alvese Suchý odkopával na roh

76. minuta: Další roh pro Slavii

75. minuta: Duda střídá zraněného Jesúse Navase

73. minuta: Žlutou kartu dostává Volešák

72. minuta: Slavia má rohový kop

70. minuta: Belaida okamžitě po ohromném kiksu vystřídal Volešák

69. minuta: Belaid si za rámeček svou přihrávku Kanoutému na nohu nedá. Útočník Sevilly totiž obratem uvolnil Koného, který sám před Vaniakem nezaváhal - 4:1

68. minuta: Po chybě Adriana ve středu hřiště měla Slavia rychlý kontr, Belaid ale pálil z 18 metrů nad

66. minuta: Suchý šel po přihrávce Koného velmi laxně patičkou a Kanouté se díky tomu ocitl v gólové situaci, pálil ale vedle

65. minuta: Po chybě Slavie hlavičkoval Keita, Vaniak míč zkrotil ještě před brankovou čárou

63. minuta:  Dvojí střídání na hřišti. Jandu střídá Kalivoda a Luise Fabiana Koné.

58. minuta: Escudé byl po rohovém kopu volný na zadní tyči, Keita mu po souboji s Jandou stihl přistrčit míč a pro obránce Sevilly nebyl problém zakončit - 3:1

57. minuta: Sevilla zahrává rohový kop

53. minuta: Po dalším obléhání branky Sevilly Belaid pálil těsně vedle

51. minuta: Po rohovém kopu Belaida Vlček z hranice malého vápna v dobréí pozici přestřelil bránu

47. minuta: Po útočné akci Slavie domácí odvrátili jen na roh, který ovšem Palop neudržel a Šourkovi chybělo sotva půl kroku k tomu, aby míč dorazil do brány

Druhá půle začala, Dřížďala nahradil Ivana, Slavia hraje ofenzivněji

1. poločas

První poločas skončil

44. minuta: Kanouté byl tváří v tvář Vaniakovi po úniku z hranice ofsajdu, gólman Slavie ale vyběhl a i když míč minul, Kanoutého vyvedl z míry a útočník Sevilly už nevystřelil

43. minuta: Šourek parádním obranným zákrokem odzbrojil Navase

41. minuta: Za vápnem z otočky vypálil Luis Fabiano, Vaniaka ale nezaskočil

40. minuta: Alves se snažil zaskočit Slavii rozehrávkou trestného kopu do křídla na Adriana, ale zaskočil tím i jeho

39. minuta: Žlutou kartu dostává Šourek

34. minuta: Po faulu na Belaida rozehrál trestný kop Pudil, Švec míč hlavou sklepl, ale Vlček už na něj před brankou nedosáhl

32. minuta: Kanouté po rychlém kontru pálil do boční sítě

31. minuta: Suchý se Šourkem sevřeli hráz před unikajícím Fabiuanem, který ve vápně sice spadl, ale bez penaltového efektu

29. minuta: Slavia při přímém kopu Dragutinoviče chytila hned pět hráčů soupeře do ofsajdové pasti

28. minuta: Po ruce Dřížďala trestný kop pro Sevillu

27. minuta: Luis Fabiano odčinil své zaváhání. Nejprve při svém sólu od půlky hřiště položil na zadek Šourka, poté Vaniaka a zakončil do prázdné brány - 2:1

24. minuta: Kanoutého přihrávku podél čáry Vaniak vyrazil jen na volného Fabiana, ten ale hlavou přestřelil prázdnou bránu

23. minuta: Po faulu na Vlčka poslal Pudil přímý kop z pravé strany do náruče brankáře

22. minuta: Keita se snažil u rohového praporku znemožnit patičkou Dřížďala, míč mu ale utekl do zámezí

19. minuta: Krajčík od brankové čáry stihl přes nedůrazného Dragutinoviče odcentrovat zpět do hřiště, Vlček míč lehce sklepl na nabíhajícího Pudila, jenž levačkou z voleje nedal Palopovi šanci - 1:1

Stadionem teď zní skandování fanoušků Slavie

14. minuta: Tečovanou přihrávku Keity stačil před Kanoutém sebrat Vaniak

11. minuta: Krajčík servíroval míč z pravého rohu hřiště na hranici vápna Belaidovi, ten ale na přihrávku po teči jednoho z hráčů Sevilly nedsáhl

V Seviile hustě prší, na mokrém trávníku to bude hráčům klouzat

8. minuta: Vaniak vyběhl až z vápna po míči, který ale dohnal Kanouté a poslal jej obloukem do branky, kde ještě vše jistil Luis Fabiano - 1:0

7. minuta: Vaniak dobře zasáhl proti tvrdé střele Keity, jemuž servíroval dobrou přihrávku na gól Adriano

5. minuta: Vlčka trefil míč do břecha ve chvíli, kdy hráč nebyl připraven a musí být ošetřován

3. minuta: Po zaváhání Suchého se řítil osamocený  Fabiano na Vaniaka, vracející se Šourek mu ale stačil skočit pod nohy a útočník Sevilly nevystřelil přesně

3. minuta: Dlouhý centr na Vlčka zastavil praporek sudího, kapitán Slavie startoval za míčem z hranice ofsajdu

Utkání právě začalo

Slavia nastupuje v netradičních světle modrých dresech

Utkání začne za pět minut, hráči Slavie ještě před začátkem uctila památku Antonia Puerty