Sport

První zápas play-off MLB ovládl Beckett

Josh Beckett, nejužitečnější hráč Světové série 2003 - tehdy ještě v barvách Floridy Marlins - opanoval první duel semifinále Americké ligy. Jeho Boston doma na Fenway Parku pálkařsky zabral jen v úvodu, přesto mu to stačilo na snadnou výhru 4:0 nad Los Angeles Angels of Anaheim a tím i důležitý první bod v sérii hrané na tři vítězství.

Beckett odházel complete game, zaznamenal tedy všech 27 outů, a soupeři povolil jen čtyři hity. Ani jednou nehodil metu zdarma a naopak si připsal celkem osm strikeoutů. V prostřední části zápasu navíc nepustil na metu 18 soupeřových pálkařů v řadě. Skóre duelu načal hned v úvodní části homerunem Kevin Youkilis, ve třetí části další nechytatelný odpal přes Johna Lackeyho předvedl David Ortiz a nedlouho poté skóroval i Ramirez po Lowellově odpalu.

„O osudu utkání rozhodl samozřejmě skvělý Beckett a také útočná síla prvních pěti pálkařů Bostonu," prohlásil spolukomentátor přenosu Martin Střítecký. „Definitivní zlom přišel ve třetí směně, kdy se nedařilo nadhazovači Angels Lackeymu, nebyl dominantní. Beckett ho předčil kontrolou nad míči," doplnil hrající trenér Techniky Brno. Série mezi Red Sox a Angels pokračuje v pátek znovu na Fenway Parku, pak se přestěhuje do slunné Kalifornie.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události