Hokej

Hokejovou Duklu Jihlava bude trénovat Petr Kaňkovský

Hokejovou Duklu Jihlava bude trénovat Petr Kaňkovský
Zdroj: Dušan Vrbecký

Pouhý jeden zápas byli hokejisté Dukly Jihlava bez hlavního trenéra. Za v pondělí odvolaného Alešě Tomáška včera proti Sareze Ostrava zaskočil trenér juniorů Karel Dvořák, dnes už ale tým převzal nový kouč. Tím se stal sportovní manažer klubu Petr Kaňkovský.

Bývalý vynikající hokejista a reprezentant Petr Kaňkovský ještě loni oblékal dres Dukly a v sedmatřiceti letech se stal nejproduktivnějším hráčem dlouhodobé části 1. ligy. Od léta převzal v Dukle funkci sprtovního manažera a nyní bude navíc i hlavním trenérem.

Podobnou práci zastával Kaňkoský už před třemi roky v Mladé Bolesalavi, kde také začal ve funcki sportovního manažera a poté byl i hlavním trenérem. Tehdy mužstvo dovedl až do semifinále soutěže.

Nový trenér vedl mužstvo poprvé dnes, asistenta mu bude dělat dosavadní kouč brankářů Dukly Petr Jaroš. "Myslím, že Petr Kaňkovský bude pro mužstvo ten pravý. Kluci ho dobře znají a on zná je. Ten tým v podstatě vytvořil on," dodal pro klubový web na adresu nového trenéra šéf Dukly Jihlava Jan Zachrla.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události