Fotbal

Ondřej Šourek: Ze Sevilly jsme se poučili a jdeme dál

Ondřej Šourek: Ze Sevilly jsme se poučili a jdeme dál
Zdroj: Dušan Vrbecký

Ještě před zápasem v Seville byl stoper Slavie Ondřej Šourek pro většinu fanoušků i novinářů neznámým hráčem. O to větší ale budil v úterý u médií pozornost. Do Slavie totiž přišel v létě z druholigové Jihlavy a za Slavii zatím odehrál "pouze" zápas v Žilině a dvě ligová utkání proti Zlínu a Bohemians. Mezi tím vypomáhal v třetiligovém béčku a čekal na svou šanci. Ta znovu přišla v Lize mistrů, v pondělí se sympatický bek možná objeví i ve svém prvním derby. Přesto je v pohodě a na všem se snaží hledat pozivita.

Možná jsem byl přemotivovaný 

Byl z druholigové Jihlavy, potažmo z třetiligové zálohy Slavie do Ligy mistrů velký skok?

"Samozřejmě, a ještě si na to budu muset chvíli zvykat. Rozdíl je obrovský, v Lize mistrů se hraje úplně jiný fotbal."

Věděl jste o tom, že právě na vás je vzhledem k absenci Martina Latky a Ericha Brabce soustředěna velká pozornost?

"Ano, ale nemyslím si, že by to na mě nějak padlo. Spíš naopak, možná jsem  byl až zbytečně moc přemotivovaný, abych dokázal, že na to mám. Nervózní jsem ani nebyl, spíš jsem se na zápas se Sevillou opravdu těšil."

Hodně se rozebíraly také branky, které jste ve Španělsku dostali. Souhlasíte, že to bylo po až zbytečných chybách, které se vám doma snad ani nestávají?

"Něco na tom možná bude, hodně se na tom podepsala nezkušenost a možná i nervozita některých spoluhráčů. Prostě od každého kousek."

Bylo to jiné, než v lize

Zápas se Sevillou jste už "hodili za hlavu"?

"Určitě. Byl to přece jen jiný zápas, než jaký se hraje v české lize. Musíme se z toho poučit a to ponaučení přenést do zápasu se Spartou. Nakonec i trenér Jarolím prohlásil, že se z toho utkání můžeme jen poučit a já s tím souhlasím. To utkání v  Seville nám dalo hodně moc a my kvůli jedné prohře nesmíme věšet hlavy. Pořád máme v Lize mistrů o co hrát. Je zbytečné se v tom nějak hrabat, spíš  si to probrat a konstruktivně využít poznatky, které jsme tam nabrali."

Zažil jste někdy takovou atmosféru, jaká panovala v Seville?

"Ta byla skutečně perfektní, Španělé vytvořili krásnou kulisu. I stadion byl příjemný, já jsem si to tam užíval. Opravdu jsem něco takového zažil prvně."

Derby? Víc to prožívají služebně starší kluci

Sevilla je za vámi, před vámi je Sparta. Co na ni bude platit?

"To asi nechám na jiných lidech.  Vždyť ještě ani nevím, jestli budu hrát. To se teprve uvidí."

Slavia je tým plný hráčů, kteří ještě v derby nikdy nenastoupili. Cítíte před zápasem nějakou zvláštní atmosféru?

"Myslím, že mnohem větší náboj má derby pro kluky, kteří už jsou ve Slavii delší dobu a nějaká derby už sehráli.  Přece jen mají se Slavií větší vazbu než my noví, kteří si vztah ke klubu teprve budujeme. Pro služebně starší kluky je derby určitě mnohem emotivnější záležitostí."

Je spíš výhodou či nevýhodou, že mnoho hráčů Slavie ještě derby nehrálo?

"Ani jedno ani druhé. Ten zápas je konkrétně pro mě výjimečný tím, že je se Spartou, ale jinak je to ligové utkání, jako každé jiné." 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události