Hokej

Carolina rozstřílela Toronto na jeho ledě 7:1

Zápas začal hodně svižně a zejména hosté vypadali, že by v Air Canada Centru rádi uloupili nějaký ten bod. Ve 3. minutě se hrálo 4 na 4 a Matt Cullen měl 2 veliké šance, ale Vesa Toskala v domácí brance ukázal několik pěkných zákroků.

Ovšem nedáš - dostaneš je heslo, které by se nemělo nikdy zapomínat - hlavní rozhodčí signalizovali další vyloučení, ovšem domácí byli u puku, který se po ose Mats Sundin - Tomáš Kaberle dostal až k Brianovi McCabeovi a ten otevřel skóre zápasu - 1:0. V 7. minutě se skóre měnilo podruhé - Hurikáni rozjeli útok, v levém kruhu se ke kotouči dosta Justin Williams, popojel si k domácí brance, nic neuspěchal a přesnou střelou švihem vyrovnal na 1:1. Ve 13. minutě rozjeli hosté akci na jeden dotek, zakončoval Chad LaRose a Vesa Toskala musel opět ukazovat svoje umění. Po následné buly rozjeli útok domácí a Pavel Kubina pro změnu nastřelil tyčku hostující branky. V 19. minutě usednul na trestnou domácí Nik Antropov, hráči Caroliny roztočili kolem domácí branky kolotoč a 24 vteřin před první sirénou pohotově dorazil Cory Stillman za Toskalova záda gólmanem vyražený puk po střela Raye Whitneyho - 1:2.

Ihned po úvodní buly 2. třetiny se trojice domácích řítila na jednoho obránce Hurikánů, ovšem Cam Ward střelu Nika Antropova kryl. Ve 23. minutě se řítil s pukem na domácí branku Erik Cole a Hall Gill ho musel zastavit pouze za cenu faulu. Ve 28. minutě měli po šanci Jason Blake a hostující Rod Brind'Amour, ovšem oba gólmani Ward i Toskala byli pozorní. Tempo v této fázi zápasu stále narůstalo a hra se přesouvala nahoru dolů. Ve 31. minutě fauloval domácí Darcy Tucker a po minutě přesilovky tečoval za Toskalova záda Matt Cullen - 1:3 z pohledu domácího celku. Ve 35. minutě usednul na trestnou střelec poslední branky Matt Cullen, domácí borci se usadili v útočné třetině, ovšem jejich snaha o kontaktní branku se ukázala jako marná. Naopak se prosadili opět hosté - Matt Cullen na útočné modré vybojoval puk, na jeho nahrávku si krásně najel Ray Whitney a Hurricanes vedli už 4:1. Se druhou sirénou se ještě na ledě strhla menší šarvátka, ve které samozřejmě nemohl chybět domácí "rošťák" Darcy Tucker.

Ten také na úvod poslední třetiny usednul na trestnou a hosté měli opět výhodu početní převahy. Jen pro připomenutí - 2 přesilovky se jim už v tomto zápase podařilo přetavit v branku. Uplynula minuta a půl, puk se před domácí brankou odrazil na hokejku Scotta Walkera a bylo to 5:1 pro hráče v červeno-bílém. Domácí obrana začala vršit další chyby, na trestnou usednul Andy Wozniewski a hosté v přesilovce opět udeřili - konkrétně se trefil Jeff Hamilton a byla to už čtvrtá využitá početní výhoda - 6:1 pro hosty. Ve 38. minutě pykal za faul Dennis Seidenberg, ovšem hráči Toronta už působili značně bezradným dojmem. Naopak mohla zvýšit Carolina, ale Erik Cole po nahrávce Erica Staala pouze nastřelil tyč domácí zcela odkryté branky. V 55. minutě neudržel sedící gólman Vesa Toskala puk pod kontrolou a Eric Staal ho doslova "došťoural" za jeho záda posedmé - 7:1 pro hosty. 4 a 1/2 minuty před třetí sirénou putoval na trestnou Glen Wesley, ale domácí hráči pili svůj kalich hořkosti až do samého dna. 2 minuty před sirénou usednul na trestnou domácí kapitán Mats Sundin, což byla pro celek Javorových Listů poslední hořká tečka. Carolina si tak po výhře 7:1 odváží z Air Canada centra plný bodový zisk.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události