Hokej

St. Louis zdolalo Colorado 4:1

Uběhlo necelých 40 vteřin zápasu a před domácím gólmanem Manny Legacem se ocitl v první šanci zápasu mladý útočník Laviny Paul Stastny, ovšem skóre zápasu neotevřel.

To se stalo až o půlminutku později - domácí z protiútoku rozhodili hostující obranu, Jose Theodore puk pouze vyrazil před sebe a Brad Boyes ho poslal z dorážky za jeho záda - 1:0. Ve 4. minutě už to bylo 1:1 - Paul Stastny nahazoval před domácí branku, Paul Kariya nešťastně tečoval a Manny Legace už se jen smutně ohlédnul. Rychlý gólový vstup do zápasu ale také znamenal, že si hráči začali trochu víc hlídat zadní vrátka a na obou stranách se poctivě vracely celé pětky. V 16. minutě měl velkou šanci Martin Ručínský, ovšem hostující obrana ho zablokovala a puk z jeho hole Theodorovu branku těsně minul. V 18. minutě pak pálil mezi kruhy Tyler Arnason, ovšem Manny Legace byl pozorný. O minutu později pálil zprava Paul Kaiya, ale Theodore měl čistý výhled a jeko pokus kryl. 1,4 vteřiny před sirénou putoval na trestnou za hrubost Dan Hinote, ovšem šanci využít početní výhodu dostanou hostující hráči až ve druhé části hry.

Druhým vyloučeným hráčem zápasu byl ve 24. minutě Milan Hejduk, kterého bránící Paul Kariya natlačil na domácího gólmana a rozhodčí usoudili, že měl český forvard šanci střetu se vyhnout. Ovšem hra působila v této části tak trochu upracovaným dojmem a více ze hry měli hostující hráči. Po 10-ti minutách 2. třetiny byl poměr střel 7-0 pro Avalanche a David Aebischer v hostující brance pomalu chladnul. Ve 38. minutě měl dvě šance vstřelit svoji první branku v NHL český útočník Jaroslav Hlinka, ovšem domácí gólman byl proti a obě šance mu zmařil. Ve 39. minutě fauloval domácí Ryan Johnson Paula Stastneho a Colorado hrálo v početní výhodě. Ovšem 30 vteřin před druhou sirénou zamířil podruhé v zápase na trestnou lavici Milan Hjeduk a bylo po výhodě.

Jak mělo ve druhé části hry herně i na střely navrch Colorado, vše změnila 46. minuta - během necelé minuty totiž hráči Blues 2x skórovali - poprvé se po skrumáži před Jose Theodorem dorážkou vlastní střely trefil Jay McClement, o 57 vteřin později pak Dan Hinote a hráči v modrém rázem vedli 3:1. Domácím tyto dvě trefy vlily nových sil a hra se rázem vyrovnala. I když Colorado se snažilo snížit a jeho tlak postupně narůstal. Ovšem přišla 56. minuta a bývalý hráč Laviny Dan Hinote udeřil podruhé - odražený puk se v útočném pásmu po teči dostal až k němu a odkrytá branka se zřejmě ani nedala minout - 4:1. V 57. minutě zamířil na hanbu Jamal Mayers a Colorado poslalo z lavičky na led to nejlepší. Ovšem ani závěrečný tlak korigování výsledku nepřineslo a Blues tak doma zdolali Avalanche 4:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události