Hokej

Buffalo doma rozstřílelo Washington 7:3

Úvod zápasu přinesl větší aktivitu domácích hráčů, když po 7-mi odehraných minutách měl hostující gólman Brent Johnson na kontě 7 zákroků, zatímco domácí Ryan Miller si nesáhnul na puk ani jednou.

Až v 10. minutě vypálil na Millera hostující Viktor Kozlov, ovšem domácí gólman měl volný výhled a pokus ruského útočníka s přehledem pokryl. Ovšem hned druhá střela Washingtonu znamenala úvodní branku zápasu - postaral se o ní Mikael Nylander, kterému nahrál jeho mladičký talentovaný krajan Niklas Backstrom - 1:0 pro Caps. Ve 13. minutě putoval na trestnou domácí Maxim Afinogenov, ovšem hosté na Millera ani jednou nevystřelili. 8 vteřin před sirénou usednul na trestnou hostující Mat Bradley, ovšem Buffalo se bude snažit tuto výhodu využít hlavně ve druhé části hry. Na střely vyhráli domácí tuto třetinu 13-4.

Po 62 vteřinách 2. třetiny zamířil na trestnou další hráč Washingtonu Shaone Morrisonn a Buffalo hrálo v převaze 5 na 3. Ovšem bez brankového efektu. Ve 26. minutě měla povedené střídání top řada Capitals, která uzamkla domácí pětici kolem gólmana Millera a zasypala ho sprškou střel, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Ve 34. minutě putoval podruhé v zápase na trestnou Shaone Morrisonn. Poměr střel na branku byl v této chvíli 29-6 pro Buffalo a na tolik střel už by bylo skoro až záhodnou nějakou přetavit v gól. A 30. střela vyrovnání skutečně přinesla, když vše před sebou prostřelil necelých 30 vteřin před koncem přesilové hry český obránce Jaroslav Špaček - 1:1. A za dalších 10 vteřin se skóre opět měnilo - Thomas Vanek nahrával a Maxim Afinogenov otočil průběh zápasu na 2:1 pro Sabres. Ve 38. minutě ujela dvojice domácích na jednoho bránícího hostujícího beka a Jason Pominville zvýšil zkušeně už na 3:1. 35 vteřin před druhou sirénou pak jen tak zkusmo vypálil z brankové čáry Adam Mair a nešťastnému Johnsonovi jakousi skulinkou proklouznul puk za jeho záda - 4:1 pro Buffalo, které vedlo po 2 třetinách na střely 37-10.

Na začátku 42. minuty zahříval trestnou lavici domácí bek Toni Lydman, ovšem hostům se přesilovka příliš nevydařila. Ve 48. minutě se vrátil z trestné hostující Mike Green, ihned se zapojil do útočné akce a svoje vyloučení odčinil brankou na 2:4. V 50. minutě zamíchal s pukem Maxim Afinogenov, obkroužil několik protihráčů, nahrál na Briana Campbella a ten ranou z první zvýšil na 5:2. Vzápětí odjel na trestnou lavici Aleš Kotalík, uplynulo 80 vteřin a Alex Ovečkin poté, co k němu skrze klubko hráčů doputoval puk, snížil na 3:5. V 54. minutě rozhodčí signalizovali vyloučení jednoho z hostujících hráčů, ale Derek Roy svojí trefou tuto výhodu dokázal využít - 6:3. 4 minuty před koncem zápasu seděli na trestné Milan Jurčina a Matt Bradley a domácí měli 60 vteřin šanci zahrát si 5 na 3. A Jaroslav Špaček podruhé v zápase prostřelil vše před sebou a zvýšil už na 7:3, což bylo nakonec také konečné skóre zápasu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události