Fotbal

Sparta chystá tvrdá opatření proti "Ultras"

Sparta chystá tvrdá opatření proti "Ultras"
Zdroj: Dušan Vrbecký

Fotbalovým fanouškům tvrdého sparťanského jádra, tzv. "Ultras" zřejmě nastanou těžké časy. Klub z Letné totiž chystá tvrdá opatření proti těm, kteří nějakým způsobem naruší klidný průběh utkání.

Sparta reaguje na chování fanoušků při derby

Poslední kapkou v poháru trpělivosti činovníků pražského klubu bylo zřejmě derby, během něhož minulé pondělí fanoušci Sparty skandovali anitsemitská hesla. V závěru utkání navíc dokonce jeden z diváků trefil záložníka Slavie Daniela Pudila kelímkem s pivem.  "V úvodu této sezóny došlo k některým excesům, které prokazují, že dosavadní politika komunikace s fanoušky je bohužel nedostatečná. Tyto změny podle našich informací souvisí s jistými změnami ve struktuře tvrdého jádra Ultras," píše vedení klubu na svém webu.

Už na začátku sezony přitom Sparta zpřísnila předpisy směrem k fanouškům. "Viníci ponesou následky za škody, které způsobí svým chováním. Jde o úhradu případné pokuty od UEFA, které se pohybují v řádu milionu korun, požadovat budeme i případný ušlý zisk, pokud by byl kvůli takovému chování uzavřen stadion," představil už v srpnu nová pravidla tehdejší sparťanský ředitel pro komunikaci Lukáš Přibyl.

Budou další sankce

První zpřísnění pravidel Sparta představila před vstupem do kvalifikace o Ligu mistrů. Právě kvůli rasistickému chování "Ultras" totiž Letenští museli už v minulosti odehrát zápas Ligy mistrů proti Arsenalu Londým před poloprázdným stadionem a klub se chtěl něčeho podobného vyvarovat.

V předkola Champions league proti Arsenalu sice k žádnému excesu nedošlo, při domácích ligových zápasech ale někteří z "fanoušků" opět sáhli k "zakázaným" projevům. "I proto Sparta připravuje soubor dalších konkrétních opatření, které by měly zajistit nápravu a budou mít i represivní charakter," hlásí klub. Soubor opatření podle něj bude komplexně představen přibližně na přelomu měsíce října a listopadu. "Tento čas považujeme za minimální lhůtu pro kvalitní organizační přípravu. Na tato opatření budou navazovat i iniciativy v oblasti legislativních změn," dodávají představitelé klubu.  

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události