Fotbal

Fotbalisté Slavie dostali za pohárovou ostudu v Líšni pokuty

Fotbalisté Slavie Praha, kteří minulý týden ostudně prohráli ve 3. kole domácího poháru ČMFS ostudně 3:4 v Líšni dostali od klubu pokuty ve výši 50 tisíc korun na hráče. Platit je ale nemusí, ovšem pouze v případě, že si v následujících čtyřech kolech Gambrinus ligy připíše Slavia plný bodový zisk.

Padesát tisíc na hlavu

Pokutu 50 000 korun udělilo vedení fotbalistů Slavie Praha každému hráči A-týmu, který nastoupil k utkání třetího kola Poháru ČMFS proti divizní Líšni. To ve čtvrtek skončilo senzačním vítězstvím domácích amatérských fotbalistů 4:3, když v průběhu zápasu vedl brněnský celek dokonce už 4:1. Slávisté ovšem mohou udělené pokuty odčinit výkony v lize.
"Pokud mužstvo vyhraje následující čtyři ligové zápasy, bude hráčům pokuta odpuštěna," uvedl v dnešním prohlášení klubu tiskový mluvčí Ondřej Zlámal. Slávisty čekají ligová utkání doma s Plzní, v Liberci, s Teplicemi a na Žižkově.
"Naši hráči si musejí uvědomit, že jsou profesionálové, a tomu musí odpovídat jejich výkony a výsledky. Absence reprezentantů a zraněných fotbalistů nemůže být v zápase proti diviznímu soupeři omluvou," zdůraznil generální ředitel klubu Petr Doležal.

Z derby nastoupili jen tři hráči 

Slavia sice postavila v líšni značně odlišnou sestavu od té, který sehrála pondělní derby se Spartou, to ale hráče za ostudný výkone neomlouvá. I tak totiž nastoupili hráči, kteří patří buď mezi členy širšího ligového kádru, nebo v něm i pravidelně nastupují.

Slavia v Líšni po školáckých chybách v obraně prohrávala už 1:4, ostudu sice nakonec alespoň zmírinili dvěma góly Volešák s Necidem, i tak ale sešívaní z domácího poháru vypadli s divizním týmem.

Sestava Slavie v utkání s Líšní: M. Vorel - M. Gabriel (24. M. Černý, 70. Kobler), O. Šourek , D. Hubáček - F. Dřížďal , L. Volešák , L. Kopřiva (46. T. Necid ), T. Jablonský - M. Ivana , R. Gaúcho , Z. Šenkeřík

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události