Hokej

Pardubické hokejisty čeká zítra křest zrekonstruované haly

Hokejisté i fanoušci Pardubic se dočkali. O měsíc později, než všechny ostatní extraligové týmy, se pardubický Moeeler představí poprvé v novém soutěžním ročníku na vlastním ledě.

Doma až po jedenácti zápasech 

Kvůli rekonstrukci pardubické ČEZ Arény absolvoval Moeller dlouhou šňůru jedenácti utkání na ledech soupeřů. Týmu ale tento podivný start soutěže moc nesedl. Bodoval pouze čtyřikrát. Dvakrát zvítězil na nájezdy, jedou v prodloužení prohrál a až v neděli na ledě nováčka z Ústí nad Labem dokázal poprvé v této sezoně vyhrát v řádné hrací době. S osmi body jsou tak Pardubice v tabulce předposlední.

Domácí premiéru si tým vicemistra z minulé sezony odbude proti trápícímu se Zlínu, který už šest kol marně čeká na výhru. Po vítězství v Ústí nad Labem si prý ale tým věří. "Jsme rádi, že jsme vyhráli a chceme na to vítězství navázat a dostat se z těch spodních pater, kam určitě nepatříme," doufá před domácí premiérou trenér Moelleru Miloš Říha.

Utkání se Zlínem je předehrávkou 34. ligového kola, oba soupeři přitom ale shodou okolností až na leden mají odložen první vzájemný zápas, který se měl hrát v rámci 8. kola.

Slavnostní začátek poctou Musila 

Zápas navíc bude mít slavnostní předehru. Před druhou třetinou totiž bude vyvěšen pod střechu arény dres jedné z legend pardubického hokeje Evžena Musila, jenž nedávno oslavil osmdesátiny. Ani to však není vše. Před samotným zápasem bude slavnostně otevřena zrekonstruovaná hala, která nyní pojme 9 483 diváků.   

Vše ovšem stále ještě bude probíhat v mírně improvizovaných podmínkách, hala totiž ještě stále prochází dokončovacími pracemi. "Ke vstupu do ČEZ Areny bude sloužit výhradně hlavní vchod u jižní tribuny a vzhledem k dokončovacím stavebním pracím budou na západní tribuně určitá provozní omezení, která se však netýkají hlediště," vyruje klub na svých webových stránkách.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události