Hokej

Philadelphia doma přehrála Atlantu 4:0

Začátek zápasu byl z obou stran poměrně opatrný a oba soupeři jakoby čekali, s čím vyrukuje ten druhý. První vážná šance tak přišla až v 7. minutě, kdy Viktor Kozlov tečoval při nájezdu 2 na 1 šikovně puk, ovšem pouze do připraveného Martina Birona.

Výraznější převahu si na ledě dokázala vytvořit snad jen domácí útočná trojice Simon Gagne - Mike Knuble - Daniel Briere a tak se čekalo, co udělá s průběhem zápasu první vstřelená branka. Nutno přiznat, že k ní měli blíže hráči Atlanty, ovšem Martina Birona v domácí brance 2x zachránila tyčka jeho branky.

Prvního gólu zápasu se dočkali diváci až ve 2. třetině - odehráno bylo přesně 81 vteřin a Mike Richards z dorážky překonal hostujícího gólmana Johana Hedberga, který se nedokázal včas přemístit k levé tyčce - 1:0. Hra se v této části hry poměrně plynule valila od jedné branky ke druhé, ovšem vážnějších brankových šancí bylo na obou stranách jak šafránu. To se změnilo ve 33. minutě - domácí rozjeli další nenápadnou akci, Jeff Carter se kousek za modrou podíval na situaci před sebou, vypálil krátkým tahákem a naopak bezmocný Johan Hedberg měl zakrytý výhled - 2:0. O 34 vteřin později už to bylo 3:0 pro Flyers, když se trefil veterán Sami Kapanen a s hosty to v této chvíli moc dobře nevypadalo.Také to na jejich tvářích bylo dost čitelné. Atlanta působila v útoku celkem bezradným dojmem a tak se čím dál víc dostával do permanence gólman Hedberg, který hasil za stále více chybující obranou. 6 vteřin před druhou sirénou mohl přidat čtvrtou branku Letců útočník Joffrey Lupul, ovšem nadvakrát Hedberga nepřekonal a stav 3:0 se tak do druhé přestávky neměnil.

První vážnější akce poslední třetiny přišla ve 49. minutě - Jeff Carter zatáhnul puk po levé straně, nahrál do kruhu na Randy Jonese a ten bez přípravy prostřelil krátkým švihem Hedberga počtvrté. Ovšem kdo by čekal, že se hráči Atlanty ještě pokusí vzchopit a s výsledkem něco udělat, ten by čekal marně. Domácí hráli co potřebovali a hosté se zřejmě smířili s tím, že na šňůru porážek na úvod sezony navléknou další korálek. Philadelphia tak nakonec celkem v poklidu přehrála doma Atlantu 4:0.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události