Fotbal

Slavia testuje syna slavného George Weaha

Slavia testuje syna slavného George Weaha

Slavia Praha možná bude mít ve svém středu už brzo fotbalistu slavného jména. Na dnešním tréninku se totiž objevil George Weah. A se slavným liberijským reprezentantem, který v roce 1995 coby hráč AC Milán získal dokonce Zlatý míč, má hodně společného. Je to totiž jeho syn.


Syn slavného otce 

Zatímco Weah starší se po úspěšné fotbalové kariéře vrhl na politiku a v roce 2005 dokonce málem vyhrál v Libérii prezidentské volby, jeho stejnojmenný syn se zatím plně věnuje fotbalu. Dvacetiletý George Weah junior už má totiž za sebou angažmá ve švýcarském Yverdonu, v reprezentaci USA do dvaceti let a v juniorském týmu AC Milán. Má americké, francouzské a liberijské občanství a nyní zkouší štěstí ve Slavii Praha.

V Praze má zatím za sebou první tréninky, prý se mu zde ale hned zalíbilo. „Tréninky se mi líbí, trenér prosazuje atraktivní ofenzivní fotbal. Velice rád bych získal možnost v týmu působit," řekl fotbalista slavného jména pro web Slavie. V Praze by měl zůstat zatím do konce týdne, pak se prý uvidí, co bude dál.

Rozšíří Slavia cizineckou legii?

Pokud by se pražský účastník Ligy mistrů rozhodl Weaha angažovat, byl by to už čtvrtý hráč tmavé pleti v týmu. Vedle Francouzů Mickaela Tavarese a Tijani Belaida totiž Slavia nedávno angažovala i Theodora Gebre Selassieho, českého rodáka, jehož otec ovšem pochází z Etiopie.

Weah by navíc rozšířil už  tak poměrně početnou cizineckou legii ve Slavii, kterou kromě obou zmíněných Francouzů doplňují ještě Slováci Matej Krajčík,  Dušan Švento a Martin Gabriel a Brazilec Gaúcho.

Weah je v v Libérii legendou

Otec mladíka, kterého nyní zkouší Slavia, má za sebou bohatou fotbalovou minulost. Třikrát se stal nejlepším fotbalistou Afriky (1989, 1994 a 1995), v roce 1995 navíc získal i prestižní evropský Zlatý míč, jehož držiteli jsou i dva Češi Josef Masopust a Pavel Nedvěd. Liberijský reprezentant George Weah prošel týmy Paris St. Germain, AC Milán, Manchester City či Olympique Marseille a po skončení fotbalové kariéry se dal na politickou dráhu. V roce 2005 kandidoval v prezidentských volbách, kde byl dlouho považován za hlavního favorita, nakonec ale se 40 procenty hlasů skončil druhý.  

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události