Motorsport

Räikkönen chce v Brazílii vyhrát, i kdyby na titul nedosáhl

Velké finále letošního ročníku mistrovství světa Formule 1 nabídne nedělní závod na brazilském okruhu Interlagos. O titul mistra světa se poperou tři piloti a všichni tři před závodem svorně tvrdí: "Chci vyhrát!"

Räikkönen se cítí být outsiderem

"Vím, že jsem outsider, ale už v Šanghaji se ukázalo, že se může stát cokoliv," tvrdí Fin, který včera oslavil osmadvacáté narozeniny. Velké oslavy ale nedělal. "Raději se soustředím na víkend," prohodil v rozhovoru pro autosport.com. Räikkönen se totiž stále ještě nevzdal myšlenky na premiérový  titul mistra světa, byť k němu má ze všech tří adeptů nejdále. Na vedoucího Hamiltona totiž ztrácí sedm bodů. "Mým cílem je vyhrát, zbytek už nezáleží na mně. Hamilton má o sedm bodů více než já a vím, že není tak jednoduché v posledním závodě získat o tolik bodů víc. Jenomže my teď nemůžeme počítat. My musíme vyhrát," tvrdí Fin od Ferrari.  

Svou situaci Räikkönen přirovnává k roku 2003, kdy sváděl boj o titul s Michaelem Schumacherem. "Tenkrát jsem v boji o titul s Michaelem prohrál, ale když se na to zpětně podívám, bylo to těsné a v jednu chvíli závodu to vypadlo, že vyhrát není úplná utopie," vzpomíná pilot.

Hamilton chce slavit

"Chci se na konci cesty radovat z vítězství," vzkazuje soupeřům Lewis Hamilton, kterému stačí v Brazílii k jistotě titulu i druhé místo. A pokud by vyhrál jeho konkurent Räikkönen, může si dokonce Hamilton dovolit i třetí příčku. Mým cílem je být mistrem světa, proto pojedu na vítězství," slibuje ale Brit na oficiálním webu F1.com.

Nehodlá prý přehnaně riskovat, ale určité množství rizika prý podstoupí. "Jen tolik, abych byl na pódiu a mohl se radovat," dodává.

Alonso mlčí

Zatímco Hamilton s Räikkönenem se svými úvahami před závodem netají, třetí bojovník o titul se zahalil do roušky tajemství. Veřejně promluvil naposledy na tiskové konferenci po velké ceně Číny, kde slíbil, že podnikne něco velkého, aby ještě zasáhl do boje o titul. Od té doby mlčí.

O jeho pozici tak promluvil alespoň někdejší pilot Mclarenu Alain Prost. "Ron Dennis udělal zásadní chybu, že dopředu nestanovil hierarchii týmu. Měl Alonsa postavit do role jedničky a nechat Hamiltona jezdit jen za předpokladu, že bude smířen s tím, že je dvojkou. Alonso by tak letos nejspíš vyhrál titul a Hamilton by to v roce 2008 ocenil, že mohl dospět bez tlaku," tvrdí Prost s tím, že by se tak stáj vyhnula všem problémům, které nyní má.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události