Fotbal

Vítězové Premier Cupu se těší na Chelsea či Barcelonu

Vítězové Premier Cupu se těší na Chelsea či Barcelonu

Prestižní žákovský fotbalový turnaj Nike Premier Cup, kterého se letos zúčastnilo celkem 96 družstev, už má svého národního vítěze. Českou republiku budou v Evropském finále reprezentovat hráči FC Vysočina Jihlava, kteří nejlépe zvládli včerejší finále na Strahově.


Chtějí si zahrát proti Chelsea 

"Pro nás je to obrovský úspěch. Osobně jsem náš tým za favorita nepovažoval, za adepty na výhru jsem měl Brno, Olomouc nebo Slavii," říká nadšený trenér jihlavských starších žáků Pavel Tvarůžek. Podle něj byla ale cesta za triumfem pro jeho svěřence hodně těžká. "Vlastně jsme kvůli novému systému museli vyhrát prakticky všechny zápasy, protože se hrálo vyřazovacím systémem," vysvětluje Tvarůžek. Výjimkou podle něho byl až závěr poháru, který se hrál turnajovým způsobem. "V semifinále jsme prohráli jediný zápas s Příbramí, ale z naší skupiny postupovali první dva, takže to nevadilo," dodal Tvarůžek.

Ve finále už ale byli jeho svěřenci stoprocentní a proto si zahrají mezinárodní finále. "Mělo by to být někdy v květnu v Turecku. A soupeři? Kluci už se o tom samozřejmě bavili. Moc by si přáli za soupeře slavný tým z Anglie, třeba Chelsea nebo Manchester, mluvili i o španělských velkoklubech  Barceloně nebo Realu Madrid," nastínil další plány trenér.

Finále hostil Strahov

Rozhodující klání velkého žákovského turnaje se konalo v tréninkovém centru Sparty na Strahově a kromě Motorletu, jehož mužský tým válčí v divizi, se jej zúčastnili jen zástupci z prvo a druholigových celků.

Konečné pořadí
1. FC Vysočina Jihlava, 2. SK Motorlet Praha,  3. SK Slavia Praha,  4. SK Sigma Olomouc, 5. 1. FC Brno,  6. FC Viktoria Plzeň,  7. FC Hradec Králové,  8. FK Marila Příbram
 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události