Hokej

Detroit zdolal San Jose na jeho ledě 4:2

Domácí Žraloci byli od úvodní buly aktivnějším celkem a jejich útočné snažení přineslo hned po 87 vteřinách výhodu přesilové hry, když fauloval hostující Niklas Kronvall. 7 vteřin před vypršením početní výhody se přesně trefil Mike Grier a San Jose šlo do vedení 1:0.

O další 2 minuty později už to mohlo být o dvě branky, ale hostující gólman Chris Osgood předvedl za skrumáží těl dva vynikající zákroky a puk za svoje záda nepustil. Ovšem San Jose bylo v této části aktivnějším týmem také díky disciplíně, protože trestnou lavici zahřívali pouze hráči hostujícího Detroitu. 90 vteřin před první sirénou 2x provětrala Osgooda dvojice Milan Michálek - Joe Pawelski, ale stav skóre na časomíře se nezměnil. Naopak 25 vteřin před přestávkou střílel hostující bek, Valtteri Filppula před brankou dorážel, domácí gólman Nabokov puk neudržel a černý kus gumy se zastavil o jeho pravou tyčku. Do šaten se odcházelo za stavu 1:0, domácí vyhráli i na střely 8-3.

Ve 26. minutě viděli divácí v HP Pavilionu druhou branku zápasu - postaral se o ni Niklas Kronvall, který tak odčinil svoje dvě vyloučení z první třetiny - 1:1. Tato branky zvýšila tempo hry - ve 27. minutě měl další branku na hokejce domácí Craig Rivet, ale nevyšlo mu zakončení do blafáku. Ve 27. minutě usednul na trestnou domácí bek Christian Ehrhoff a v polovině přesilovky hosté svoji výhodu využili - trefil se lídr celkového kanadského bodování NHL Henrik Zetterberg - který skvěle využil zakrytého výhledu domácího gólmana Nabokova - a pro změnu vedli hosté 2:1. Ve 32. minutě se na ledě srhla hromadná mela - Dough Murray nejdříve u mantinelu zastavil Bretta Lebdu a už to jelo. Za všechny to nakonec "odskákali" vyloučením domácí Milan Michálek a hostující Kris Draper. Ovšem při hře 4 na 4 domácí nejdříve nastřelili tyčku Osgoodovy branky, pak ujela dvojice Thornton - Ehrhoff, ovšem celá akce skončila pukem ztlumeným ve skrumáži před hostující brankou. Ve 36. minutě bylo opět srovnáno - domácí uzavřeli soupeře v jeho pásmu, Matt Carle kousek za modrou přesně vypálil, Jonathan Cheechoo před brankou nepatrně tečoval a Chris Osgood se už stačil pouze ohlédnout za svoje záda - 2:2. Minutu před druhou sirénou mohli hrát hosté 25 vteřin 5 na 3, ovšem domácí formace na oslabení odolala. Po druhé siréně se odcházelo do šaten za stavu 2:2 a šancí pro hosty dohrát přesilovou hru na začátku 3. třetiny.

Ve 44. minutě se do sebe pustili v boxerském souboji Aaron Downey s domácím Kylem McLarenem. O 2 minuty později se na Osgooda řítil zleva Joe Pawelski, na nahrávku si před brankou najížděl Joe Thornton a Andreas Lilja ho dokázal pokrýt pouze za cenu faulu. Ve 47. minutě se třetí řada Red Wings probíjela do útoku, Matt Ellis se v pravém kruhu u mantinelu otočil, zadovkou zkusmo vypáli a překvapenému domácímu brankáři proklouznul puk za jeho zádan - 3:2 pro Detroit. Pro hostujícího útočníka to byla premiérová branka v NHL. Počínaje 48. minutou postupně usedli na trestnou domácí Rissmiller, Ehrhoff a Grier a Rudá Křídla hrála 1 minutu a 42 vteřin 5 na 3. Na led samozřejmě poslal trenér Mike Babcock to nejlepší, co hostující střídačka nabízela. A tento tah přinesl svoje ovoce - Henrik Zetterberg nahrál před branku a volný najíždějící Pavel Dacjuk zvýšil na 4:2 pro hosty, kterým pokračovala ještě 64 vteřin přesilovka 5 na 4.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události