Hokej

LA Kings vyhráli ve Vancouveru 4:2

Domácí Kosatky vstoupily do zápasu očividně aktivněji, když jim k tomu napomohly hlavně 2 přesilové hry během 6-ti úvodních minut, ovšem hráči LA Kings se dokázali ubránit a tak se úvodní nápor odehrál bez brankového efektu.

Celkově však byl zápas zahájen tak někaj celkově ve vlažnějším tempu, které se trochu zvýšilo zhruba v 10. minutě - to měli hosté i domácí po dvou solidních šancích. Ovšem divácká kulisa v GM Place - to je kapitola sama pro sebe a tak se hrálo v téměř kostelním tichu. To se změnilo až ve 13. minutě - hostující Tom Preissing zaváhal při rozehrávce, Alex Burrows ho připarvil v rohu o puk, nahrál před LaBarberovu branku a Matt Cooke svojí první letošní trefou otevřel skóre zápasu - 1:0. Necelé 3 minuty před sirénou narazil Raitis Ivanans na mantinel nevybíravě Henrika Sedina, Taylor Pyatt se ho vydal pomstít a k vidění byla menší boxerská vložka. 50 vteřin před sirénou jedovatě pálil v přesilovce Brendan Morrison, o několik vteřin později orazítkoval tyčku LaBarberovy branky Mattias Ohlund, ale do konce první třetiny se už skóre neměnilo.

Ve 22. minutě se na LaBarberu řítila dvojice domácích borců, ovšem Alex Burrows si na hostujícího gólmana nepřišel. Ve 24. minutě pak viděli diváci další premiérovou branku v NHL - postaral se o ní hostující talentovaný mladíček Jack Johnson - 1:1. Ve 26. minutě usednul na trestnou domácí Rick Rypien a to na 4 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. A o půl minuty později se prosadila nejproduktivnější dvojice LA Kings - Anze Kopitar nahrával a Mike Cammalleri natříkrát dostal puk za Luongova záda - 1:2 z pohledu Vancouveru. A v polovině zápasu přišel další úder hostí - Ladislav Nagy zprava chytře a hlavně přesně nahrál napříč kluzištěm na druhou stranu, Lubomír Višňovský se neukvapil, posunul před branku na Alexandera Frolova a LA vedlo 3:1. Od této chvíle měli hosté herně navrch, protože Vancouver byl zvratem zápasu očividně zaskočený a hráči začali působit tak trochu bezradným dojmem. Ve 37. minutě putoval za držení na hanbu domácí Alex Burrows a Králové měli další šanci svůj náskok zvýšit.

Kdo očekával, že se hráči Vancouveru v poslední třetině na svého soupeře vrhnou a udělají všechno pro to, aby zápas zkusili otočit, ten se trochu přepočítal. Králové vedli, hráli to, co potřebovali a pokud už se hráči v modrém dostali do šance, končily většinou jejich pokusy u celkem solidně rozchytaného gólmana Jasona LaBarbery. V 55. minutě rozjeli domácí borci útok, ze druhé vlny si najel Mattias Ohlund a přesnou ranou snížil na 2:3. Najednou bylo domácích hráčů všude na ledě plno a probudili se konečně i diváci. 4 minuty před třetí sirénou ujížděl do sóla hostující Alexander Frolov, ale český bek Lukáš Krajíček ho čistě odzbrojil a bylo po šanci. 111 vteřin před třetí sirénou zamířil na střídačku Roberto Luongo a Vancouver to zkoušel se 6-ti hráči v poli. 21,5 vteřin před koncem pílil s pukem směrem k prázné domácí brance Dustin Brown, byl faulován a rozhodčí odpískali ne zase až tak často používaný technický faul - 4:2 pro LA, což bylo také konečné skóre zápasu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události