Hokej

Pittsburgh zdolal Washington na jeho ledě 2:1

Dlouho očekávané střetnutí nabízelo od úvodního hvizdu o něco větší aktivitu domácích hráčů a nic na tom nezměnilo ani vyloučení Mikaela Nylandera po 75-ti odehraných vteřinách zápasu.

Druhým zápisem do statistik první třetiny bylo opět vyloučení, když ve 12. minutě putoval na trestnou hostující obránce Sergej Gončar. Domácí pětice bránící čtveřici hostů mocně svírala celou přesilovku, ovšem skóre se změnilo až 13 vteřin po vypršení početní výhody - postaral se o to svojí první letošní brankou Brian Pothier a Capitals vedli 1:0. Tuto část hry vyhrál Washington také na střely 12-6.

41 vteřin uběhlo ze 2. třetiny a na hanbu zamířil Brooks Laich, kterého o minutu později následoval spoluhráč Shaone Morrisonn a Pittsburgh hrál 5 na 3. Michel Therrien poslal na led to nejlepší z lavičky Tučňáků, ale Brent Johnson v domácí brance odolával. A stejně jako v první třetině domácí, vstřelili i hosté svoji branku těsně po vypršení početní výhody. O vyrovnání se postaral Jordan Staal a také pro něho to byla první letošní trefa - 1:1. Nejblíže další brance přineslo dění ve 35. minutě, kdy Nicklas Backstrom nastřelil pravou tyčku branky Marca-Andre Fleuryho poté, co hostující gólman jeho střelu sice ztlumil, ovšem zcela nepokryl. Nutno připomenout i Mikaela Nylandera, který svojí nahrávkou celou šanci založil. Ve 38. minutě fauloval Mike Green hostujícího Sidney Crosbyho, Tučňáci hráli přesilovku a konečně ji dokázali i využít - trefil se Ryan Whitney a hosté rázem vedli 2:1, což bylo také skóre po 40-ti minutách hry. Pro šťastného střelce byla tato trefa jubilejní 100. bod v kariéře.

Ve 43. minutě došlo i na předpokládanou a s napětím očekávanou boxerskou vložku mezi Donaldem Brashearem a Georgem Laraquem. Souboj dvou těžkých vah nakonec vyhrál domácí borec, který tak vyrovnal jejich vzájemnou letošní bilanci na 1-1. Další souboj předvedla ve 47. minutě dvojice Eric Pettinger - Jordan Staal a také tady zvítězil domácí borec. Když pomineme čarvátky, předváděly oba celky dál hodně svižný útočný hokej a oba gólmani byli v neustálé permanenci. V 50. minutě hráli domácí hráči přesilovku, ovšem ujela dvojice hráčů Pittsburghu Maxime Talbot a Ryan Malone a Brent Johnson musel během několika vteřin vytáhnout 2 zákroky zápasu, když hlavně ten druhý při dorážve Maloneho byl opravdu vynikající. Domácí hráči v těchto fázích stupňovali tempo a diváci jejich snahu z hlediště také hlasitě podporovali. 65 vteřin před koncem základní hrací doby zamířil na střídačku gólman Johnson a Washington to zkoušel se 6-ti hráči v poli, ale čas na vstřelení vyrovnávací branky se nemilosrdně krátil. Pittsburgh nakonec v dramatickém závěru zápasu výhru 2:1 udržel a připsal si na konto důležité body.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události