Hokej

Pittsburgh podlehl doma Torontu 2:5

Utkání začalo poměrně svižně a hra se valila od jedné branky na druhou v docela solidním tempu.. Největší šance přišly v 5. minutě - rozhodčí signalizovali faul jednoho z hráčů Toronta, za domácí naskočil místo gólmana šestý hráč a Vesa Toskala v brance Maple Leafs musel čelit několika vážným pokusům a poslání puku za jeho záda.

Následná přesilovka ale úvodní branku zápasu nepřinesla. V 8. minutě pak za domácím gólmanem Fleurym zazvonila po střele Andy Wozniewskeho pravá tyčka. Ve 13. minutě jeli dva hostující hráči na jednoho domácího beka, Chad Kilger skvěle zakončil, ovšem Fleury v domácí kleci neméně skvěle zakročil. Hra ve vysokém tempu tak pokračovala dál bez branek. Té úvodní se dočkali diváci až v 17. minutě a k nemalé radosti domácího publika se o ni postaral svojí důsledností před brankou domácí miláček Sidney Crosby, který natřikrát dostrkal puk až za Toskalova záda - 1:0. 58 vteřin před první sirénou zůstal po dojíždění puku u mantinelu ležet na ledě domácí Maxime Talbot, kterému museli pomoc z ledu asistenti ze střídačky. Tuto dvacetiminutovku vyhráli hostující hráči na střely 10-6.

Do 2. třetiny vstoupili Tučňáci o něco aktivněji, ovšem nutnost hlídat si zadní vrátka proti případným protiútokům hráčů Toronta byla stále na místě. Ve 27. minutě usednul na hanbu Matt Stajan a domácí borci mocně doráželi na Toskalovi svatyni, ovšem skóre se neměnilo. Tedy až do 31. minuty - Darryl Sydor u vlastní modré zaváhal s rozehrávkou, Nik Antropov ho o puk připravil, vypálil a Alexander Steen dorážkou vyrovnal na 1:1. Ve 35. minutě fauloval Sergej Gončar a šanci zahrát si v početní výhodě dostali pro změnu hosté. Branka z přesilovky ovšem nepadla a tempo hry se ještě zvýšilo, jak se oba soupeři snažili do druhé přestávky strhnout vedení na svoji stranu. Po siréně se pak na ledě strhla před hostující brankou hromadná šarvátka, na stavu 1:1 se ale po 40-ti minutách nic nezměnilo.

Ze 3. třetiny uběhlo 105 vteřin a skóre se měnilo potřetí - střílel opět Alex Steen, nahrávali Tomáš Kaberle a Jiří Tlustý - pro kterého to byl 1. bod v NHL vůbec, když navíc ani nebylo jasné, jestli Steenovu ránu Tlustý netečoval - 1:2. Ovšem o 35 vteřin později najížděl rozjetý Jiří Tlustý zleva a přesnou ranou švihem nedal Fleurymu v domácí brance nejmenší šanci - 3:1 pro Toronto. Ve 48. minutě najížděl zleva pro změnu domácí Gary Roberts, ovšem hostující branku netrefil. Ve 49. minutě hrálo Toronto další přesilovku - Alex Steen pro změnu nahrával a Tomáš Kaberle z mezikruží nekompromisně zvýšil už na 4:1 pro Maple Leafs. Oba kladenští odchovanci tak byli v dnešním zápase střelecky úspešní. Domácí borce tato branka viditelně srazila - ve vlastním pásmu zachybovala dvojice veteránů Mark Recchi - Derryl Sydor, k puku se před domácí brankou dostal Boyd Devereaux a Toronto vedlo 5:1. V 54. minutě usednul na trestnou hostující Simon Gamache, o minutu a půl později přisednul Pavel Kubina a domácí hráli chvíli 5 na 3. A úspěšně - po 15-ti vteřinách prostřelil vše před sebou Sergej Gončar a snížil na 2:5 z domácího pohledu. V 58. minutě fauloval Jason Blake a Pittsburgh dostal další šanci s výsledkem ještě něco udělat, ovšem hráči Toronta byli v pohodě a celkem v poklidu se ubránili a po výhře 5:2 si z Pittsburghu odvážejí plný bodový zisk.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události