Fotbal

Jarolím se zlobí na Belaida, poslal ho do "béčka"

Muž, který rozhodl úvodní duel Slavie v Lize mistrů proti Steauě Bukurešť a tuniský reprezentant, už není v kádru A-týmu Slavie. Trenér Karel Jarolím se totiž rozhodl poslat Tijani Belaida do B-týmu a hráče tak čeká o víkendu místo duelu s Libercem "derby" proti záloze Sparty.

Když není v základu, prý stávkuje

"Nelíbí se mi jeho přístup, když nehraje nebo když do zápasu naskočí ze střídačky. Poslední kapkou byl zápas s Arsenalem, když šel na hřiště za stavu 0:6 a utkání vyloženě odchodil. Takové chování netoleruji u nikoho," zlobil se na šikovného záložníka, který dvěma góly pomohl odstřelit ligový Zlín, trenér Karel Jarolím.

Sám si ale uvědomuje, jak kvalitní hráč Belaid, který je ve Slavii na hostování z Interu Milán, je. "Rozhodně to přeřazení není definitivní. Myslím si, že je potřeba, aby o sobě přemýšlel, hlavně o svém chování mimo hřiště. Už jsem se s Tijanim bavil na toto téma několikrát. Když nastoupí do hry od začátku, tak je vše v pořádku," vysvětluje Jarolím na slavia.cz, jak se věci mají.

Není to oběť za debakl

Kouč také odmítl spekulace o tom, že by byl Belaid obětním beránkem za debakl na Arsenalu. "Byl bych ale velice nerad, kdyby to bylo chápáno tak, že jsme potřebovali najít obětního beránka za neúspěch na Arsenalu," řekl trenér, podle něhož má Belaid dveře zpět do A-mužstva otevřené.

Jarolím se navíc bude muset definitivně obejít bez záložníka Petra Jandy, kterého čeká operace kolenních vazů. Šanci tak může znovu dostat člen reprezentační jedenadvacítky Theodor Gebre Selassie, který se Jarolímovi osvědčil proti Plzni. Tam začínal na postu krajního obránce, po přesunu do zálohy  ale pomohl oživit hru týmu. "Hodně se to zlepšilo, pomohl rozhýbat hru," uvedl Jarolím.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události