Hokej

Calgary podlehlo Coloradu 2:3 po prodloužení

Domácí Plameny hrají letos překvapivě ofenzivně a tak utkání začalo poměrně svižně s mírnou převahou na domácích hokejkách. Ovšem první branka zápasu domácí publikum příliš nenadchla - v 8. minutě ji vstřelil nestárnoucí veterán Joe Sakic a puk ze své sítě tak tahal jako první domácí gólman Miikka Kiprusoff - 0:1.

Pro šťastného střelce to byl jeho 1599. bod v NHL v kariéře a s dalším bodem už by následoval i posun v historických tabulkách směrem nahoru. Zajásat si mohli domácí příznivci až v 15. minutě - Damon Langkow skvěle azvezl puk, nahrál na rozjetého Alexe Tanguaye a ten svojí přesnaou ranou nedal Theodorovi nejmenší šanci - 1:1.

Ze 2. třetiny utekla necelá minuta, Kristian Huselius se prokličkoval až před hostující branku, ovšem gólman Theodore zněškodnil jak jeho střelu, tak i následnou dorážku Craiga Conroye. O půl minuty později už ale udeřilo - jeden z hostujícíh obránců se nechal před vlastním gólmanem připravit o puk a Matthew Lombardi poslal Flames do vedení 2:1. Ve 23. minutě udělala hostující obrana další hrubici, ale střelu Craiga Conroye při přečíslení 2 na 1 tentokrát dokázal Theodore ztlumit. Ovšem Lavina v těchto fázích zápasu jakoby vypadla z tempa a domácí borci se začali dostávat do šancí čím dál častěji. Téměř přesně v polovině zápasu musel vytáhnout těžší zákrok také domácí gólma Kiprusoff po střele Marka Svatoše, ovšem ani tady se skóre neměnilo. Ve 34. minutě hráli domácí 24 vteřin v převaze 5 na 3, vytvořili si několik dobrých šancí, ovšem Theodore žádný z puků na svoje záda nepustil.
Po 40-ti minutách tak stále na časomíře svítilo 2:1 pro Calgary. Plameny vyhrávali také na střely, po 2 třetinách to bylo 27-13 v jejich prospěch.

3. třetina nabídla zatím nejvlažnější tempo, oba celky jakoby šetřily síly na pozdější dobu a kloudnějších hokejových akcí bylo k vidění jářku poskrovnu. Zajímavější situace nastala ve 48. minutě, kdy domácí dostali šanci zahrát si 72 vteřin v početní výhodě 5 na 3. Po několika vteřinách skončil sice puk v kleci Colorada, ovšem až po hvizdu rozhodčích a branka nebyla uznána. V 52. minutě usednul na hanbu Paul Stastny a domácí borci dostali další šanci vstřelit brankovou pojistku. 10 vteřin před koncem jeho trestu ale odjel pykat domácí Alex Tanguay a šanci na úpravu výsledku dostali pro změnu hostující hráči. A také ji využili - Marek Svatoš dorazil ránu Bretta Clarka a 1 vteřinu před koncem přesilovky vyrovnal na 2:2.

Na řadu přišlo prodloužení a udeřilo hned na úvod. Uplynulo totiž pouhých 23 vteřin, Joe Sakic nahrál na Ryana Smythe a ten přesnou trefou rozhodnul o výhře Colorada 3:2.

Pro Joe Sakica znamenala jeho nahrávka 1600. bod v NHL a v historických tabulkách se tímto počinem posunul na celkově 8. místo.


Další páteční zápasy:

Carolina - Montreal 4:7 (1:5; 1:1; 2:1)
Washington - Vancouver 2:3 (1:2; 0:0; 1:1)
Detroit - San Jose 5:1 (2:0; 0:0; 3:1)
Florida - Buffalo 2:4 (2:1; 0:0; 0:3)

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události