Hokej

Hadamczik pozval na Karjalu sedm "Rusů"

S nováčkem Filipem Novákem z Českých Budějovic se představí český hokejový tým na prvním turnaji Euro Hockey Tour v této sezoně, Karjala Cupu ve finských Helsinkách. Nominaci dnes oznámil reprezentační trenér Alois Hadamczik.

Sedm hráčů z Ruska

Rekordní zastoupení budou mít na turnaj ihráči působící v ruské lize. Trenér Hadamczik jich nominoval hned sedm, obránce Čáslavu s Blaťákem a útočníky Marka, Jaroslava Kudrnu, Josefa Straku, Irgla a Bulise. "Problémy s uvolněním hráčů jsme neměli," řekl Hadamczik v narážce na to, že v minulých sezonách ruské kluby hráče pro reprezentacni pouštěly nerady.

Dalších třináct hráčů dodaly extraligové kluby, nejvíce Liberec (4), Slavia (3) a Karlovy Vary (2).

Doma až před šampionátem

Karjala Cup je letos netradičně prvním turnajem Euro Hockey Tour, původně srpnový český turnaj se nově přesunul až do termínu před mistrovstvím světa.  "Začíná se poprvé až Karajala Cupem, namísto tradičního turnaje doma," potvrdil generální sekterář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban. "Chceme zatraktivnit domácí turnaj tím, že se bude hrát v lepším termínu, navíc před mistrovstvím světa je pravděpodobné, že budou k dispozici i hráči z NHL," dodal Urban.  

Tým je zkušený

"V týmu jsou zkušení hráči, navíc jsme zohlednili, jak spolu hráči hrají ve dvojicích v klubech," řekl k nominaci trenér Alois Hadamczik, který by prý rád po letech zaznamenal s českým týmem na okruhu EHT solidní výsledek. "Posledních míst už bylo dost," řekl. 

Možná i proto je v týmu jediný nováček, obránce Filip Novák z Čských Budějovic. "Nováček Filip Novák si o nominaci řekl svými výkony i statistikami, navíc spolu s Melicharem bude dobrý na přesilovku. Je mladý, ale má perspektivu výkonnostně růst," doplnil Hadamczik.

S Čajánkem nemluvil

Naopak v týmu není útočník Petr Čajánek. "Až se zabydlí v Rusku, budeme s ním v konaktu, zatím jsme ale spolu nemluvili, teď má svých starostíc dost," řekl trenér k případné nominaci Čajánka, který se vrátil z NHL.

Trenér prý příliš neuvažoval ani o nominaci současného lídra brankářských statistik O2 extraligy Martina Vojtka. "Průměr Vojtka mě sice zajímá, ale jinak jsem s ním neuvažoval. Měli bychom brát v úvahu, že má odcyhtáno deset zápasů a na nich se nedá hned povolávat do reprezentace. Vždyť byl před tím vždycky dvojka."

Nominace českého týmu na turnaj Karjala

Brankáři

Tomáš Duba (Sparta Praha), Milan Hnilička (Liberec)

Obránci

Josef Melichar (Linköping), Filip Novák (Č. Budějovice), Tomáš Žižka (Slavia Praha), Lukáš Zíb (Liberec), Vlastimil Kroupa (Třinec), Petr Čáslava (Čerepovec), Miroslav Blaťák (Ufa) 

Útočníci

Roman Červenka (Slavia Praha), Leoš Čermák (Liberec), Jan Marek (Magnitigorsk), Jaroslav Kudrna (Magnitogorsk), Josef Straka (Čerepovec), Zbyněk Irgl (Jaroslavl), Jaroslav Bednář (Slavia Praha), Václav Skuhravý (Karlovy Vary), Petr Sýkora (Pardubice), Jan Bulis (Chimik Moskevská oblast), Petr Kumtát (Karlovy Vary), Václav Varaďa (Langnau), Václav Nedorost (Liberec)

Náhradníci

Roman Málek (Plzeň) - Vladimír Sičák (Č. Budějovice), Josef Hrabal (Čerepovec), Aleš Píša (Pardubice) - Štěpán Hřebejk (Č. Budějovice), Viktor Hübl (Č. Budějovice), Jan Plodek (Liberec), Tomáš Rolinek (Pardubice), Tomáš Netík (Sparta Praha)

Program turnaje Karjala

8. listopadu: Švédsko - Rusko 
                     Česká republika - Finsko (Helsinky)
10. listopadu: Švédsko - Česká republika (Helsinky) 
                       Finsko - Rusko 
11. listopadu: Rusko - Česká republika (Helsinky) 
                       Finsko - Švédsko

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události