Hokej

Ottawa nakonec udolala Atlantu 6:4

Domácí Senátoři vedou celou Východní konferenci a hostující Atlanta okupuje na opačném konci poslední příčku. Papírově bylo tedy vše jasné a jen se čekalo, jak se rozdílné postavení v tabulkách projeví na ledě.

Z 1. třetiny uplynulo 108 vteřin a domácí příznivci měli první důvod si zajásat - Randy Robitaille za útočnou modrou převzal puk, zamířil a Johan Hedberg hned po první střele domácího celku doloval puk ze své sítě - 1:0. Hra pak chvíli působila tak nějak rozháraným dojmem, ovšem herně navrch měli stále přeci jen domácí borci. Ti mohli zvýšit náskok ke konci třetiny, když hráli v početní výhodě 5 na 3, ovšem po zmatku před vlastní brankou bylo málem vyrovnáno. Do šaten se po první siréně odcházelo za stavu 1:0.

Druhá část okopírovala začátek té první - utekly 104 vteřiny a opět Randy Robitaille šikovnou kličkou zvýšil na 2:0. A diváci nestačili ani dojásat a Senátoři vedli 3:0 - tentokrát se prosadil Patrick Eaves a domácí se mohli konečně uklidnit a začít hrát v klidu svoji hru. A výsledek se dostavil - ve 33. minutě na vlastní modré zachyboval hostující kapitán Robert Holík a Nick Foligno zvýšil na 4:0. Ihned po buly se pak do sebe pustili Chris Neil a Eric Boulton a následně odjel na střídačku i gólman Johan Hedberg, kterého vystřídal český gólman Ondřej Pavelec. Nutno přiznat, že měl několik solidních zákroků, ovšem ve 40. minutě kapituloval i on - Danny Heatley zpoza branky přesně nahrával a domácí kapitán Daniel Alfredsson bez přípravy propálil z mezikruží vše před sebou - 5:0. A opět přišla na řadu bitka - tentokrát si to v krátkém souboji rozdali Luke Richardson a Chris Thornburn.

Do poslední třetiny byly karty jasně rozdané - Senátoři byli v pohodě a hráli podle toho, Atlanta by se potřebovala chytit, ale neměla na to. Ovšem 50. minuta přinesla pro hosty alespoň čestný úspěch - Chris Phillips ztratil na polovině puk, dvojice hostujících hráčů ujížděla na jednoho domácího beka a Ilja Kovalčuk připravil Raye Emeryho o čisté konto 5:1 pro Ottawu. Ottawa dál hrála tak trochu ležérně a v 53. minutě Ray Emery inkasoval podruhé - trefil se Eric Perrin a Senators vedli "už jen" 5:2. V 55. minutě dostal za úder hokejkou do obličeje 2 + 2 minuty Chris Neil a hráči Thrashers měli dost velkou šanci výsledek opět o něco zkorigovat. Což se také v 56. minutě stalo - Ilja Kovalčuk vstřelil svoji druhou branku v zápase a Ottawa vedla už jen o dvě branky 5:3. Trest Neila pokračoval a v 57. minutě dovršil Ilja Kovalčuk hattrick - 5:4 pro domácí. Takže se zápas hodně solidně zdramatizoval a hráčů Atlanty bylo najednou všude na ledě plno. 63 vteřiny před sirénou odjel na střídačku hostující gólman Pavelec, protože Chris Kelly vyhodil puk mimo led a hosté hráli 6 na 4. Ovšem domácí bránící čtveřicce dokázala vypíchnout puk a Daniel Alfredsson svojí 300. brankou v kariéře zvýšil na 6:4 pro Ottawu, což bylo také konečné skóre zápasu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události