Hokej

Philadelphia dobyla Washington těsnou výhrou 3:2

Oba soupeři vstoupili do sezóny celkem skvěle a oba shodně prohráli 3 ze 4 svých posledních zápasů. Takže se dalo čekat, že se oba celky budou snažit v tomto utkání "chytit".

Tomu také odpovídal vstup do zápasu - první minutu hráli prim hosté, druhou pro změnu domácí, ovšem skóre se neměnilo. Gól přišel na řadu až v polovině 8. minuty - Mikael Nylander skvěle zatáhnul puk, nahodil před brankoviště a Tomáš Fleischmann ze vzduchu sklepnul puk za záda hostujícího gólmana Niittymakiho - 1:0. V 11. minutě odešeli na trestnou společně domácí Matt Pettinger a hostující Joffrey Lupul, v polovině 18. minuty za docela intenzivní boxerskou vložku Brooks Laich a Mike Richards (který měl solidně rozbitý nos) a vypadlo to, že se v zápase ještě semele něco většího. Hlavně Donald Brashear při každém svém pobytu na ledě koukal, kde by se co mohlo proměnit v šarvátku. Poměr střel v této části hry pak byl 14 - 6 pro domácí Washington.

2. třetina probíhala tak trochu nenápadně - oba celky hodně bruslily, ale všichni se poctivě vraceli a gólových šancí tak bylo k vidění poskrovnu. To se ovšem změnilo ve 29. minutě - hostující top line rozjela útok, R.-J. Umberger nahrával a Daniel Briere doklepnul za Kolzigova záda - 1:1. Ve 46. minutě přišlo klasické nedáš - dostaneš - Milan Jurčina při domácím útoku pálil, nestačil se vracet a po úniku hostující dvojice zvýšil Mike Richards na 2:1 pro Flyers. Byla to tak trochu i lekce z produktivity, když hráči Flyers měli vlastně jen 2 gólové šance v této části hry a obě se jim podařilo přetavit v branky. 8 vteřin před druhou sirénou vyfasoval Brian Pothier 2 + 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí a na úvod poslední třetiny tak budou mít hosté velkou šanci svoje vedení pojistit.

Což se také po necelé minutě a půl stalo - R.-J. Umberger ukázal, že umí nejen nahrát, ale také vystřelit a svojí trefou zvýšil na 3:1 pro Letce. Hra se poté znatelně zrychlila a oba gólmani se tak měli co činit. 4 minuty před závěrečnou sirénou hráli Capitals přesilovku, Mikael Nylander vyhrál buly, poslal puk za sebe a Alex Ovečkin po 3 vteřinách přesilovky snížil na 2:3 z pohledu domácího celku. 50 vteřin před sirénou zamířil na střídačku gólman Kolzig, ovšem Letci svoji jednobrankovou výhru dokázali udržet a po výhře 3:2 tak odvážejí z Washingtonu všechny body.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události