Fotbal

Oba sparťanské debakly Mostu zažilo jen sedm hráčů

Jen něco málo přes pět měsíců od sebe dělí dva zápasy Sparty s Mostem. Pět měsíců, během nichž oba týmy prošly poměrně výraznou proměnou. Jen jedna věc se němznila. Výsledek. Sparta znovu zdrtila Most pěti góly.

Jen sedm hráčů 

Pět sparťanů a dokonce jen dva fotbalisté Mostu byli na hřišti u obou debaklů severočeského týmu. Tak velkou obměnou prošly kádry obou týmů. Z letenských si oba zápasy zahráli obránce Pospěch, záložníci Kisel s Rezkem a útočníci Kulič s Doškem, mostecký trapas na Spartě pamatují dokonce jen dva hráči, univerzál Prášil a náhradník Štípek.

Severočeši přitom musí mít husí kůži především z Kuliče. Na jaře uzemnil Most dvěma trefami a od té doby se v lize trápil. Na podzim se netrefil ani jednou. Až v neděli a to hned dvakrát. Proti komu jinému, než proti Mostu. "Jsem moc rád, že jsem se konečně trefil. Podzimy mám hrozné. Jednou to přijít muselo. Od úvodu zápasu jsme hráli po zemi, což mi vyhovuje. Dařily se nám kombinace, hráli jsme dobře," oddechl si mostecký "kat" Kulič. Kromě nej se v obou zápasech  trefil i Libor Došek. Na jaře dvakrát, tentokrát jednou.

"Kulič i Slepička hráli velice dobře, operovali na velkém prostoru a vyhrávali osobní souboje. Jsem moc rád, že Marek Kulič protrhl svou střeleckou smůlu," pronesl na adresu Kuličova střeleckého prozření trenér Sparty Michal Bílek. I on je jedním z mála paamětníků jarního debaklu. Jeho tehdejší protějšek Zdeněk Ščasný  už vede Mladou Boleslav.

Mostecké debakl uzemnil

Zatímco na Spartě se mohli radovat, v Mostu skoro vyvěšovali černé vlajky. "Tak hrozný výkon jsem tu ještě nezažil," hřímal trenér nejhoršího týmu soutěže Robert Žák. A měl pravdu. Přestože Most zatím vyhrál v lize jediný zápas, takový výprask pod jeho vedením ještě nedostal. Pět gólů si sice odvezl i z Ostravy, tam ale aspoň dva dal. A zbylé čtyři zápasy prohrál vždy o branku.

Na pětigólový debakl si ovšem nedávno vzpomněl jiný hráč, který ještě na jaře působil v Mostu. Nynějšímu brankáři Slavie Praha Martinu Vaniakovi se zápas promítl v hlavě krátce po sedmigólovém fiasku v Londýně. "Takový debakl jsem ještě nezažil. Od Sparty jsem sice v Mostě pět gólů dostal, ale tohle bylo fakt moc," přiznal ještě v Londýně Vaniak.

Řepka se vrátil

Možná důležitější, než pět gólů v síti Mostu, ale byl pro Spartu návrat defenzivního štítu Tomáše Řepky. Bouřlivák si odpykal sedmizápasový trest a s chutí se vrátil do boje. Zatímco bez něj se Sparta trápila a udolala jen Jablobnec a Kladno, s ním zažila střelecký koncert. "Jsem moc rád, že trest Tomáše Řepky konečně skončil. Je to pilíř obrany, vyhrává souboje a především jeho přítomnost dodává celému mužstvu potřebný klid,"  přiznal na webu Sparty Bílek.

Dva debakly Mostu  

28. května 2007: Sparta - Most 5:0

Branky: Došek 2, Kulič 2, Kisel

Sestavy

Sparta: Blažek (88. Poštulka) - Pospěch, Drobný, Kučera, Zabavník - Kisel, Horváth, Sylvestre, Rezek - Kulič, Došek (74. Jun). Trenér: Michal Bílek

Most: Vaniak - Procházka, Suchý, Krejčí, Trubila (37. Jendruščák) - Prášil (68. Macek), Škoda, Vozábal, Gašparik - Mendy, Pikl (46. Štípek). Trenér: Zdeněk Ščastný

 

 

4. listopadu 2007: Most - Sparta 0:5

Branky: Kulič 2, Rezek, Kolář, Došek 

Sestavy

Most: Acevski - Prášil (39. Johana), A. Hainault, Webster, Jamrich - Bogdanov, Schut, Pilař, Trubila - Toleski, Oboya (63. Štípek). Trenér: Žák.
Sparta: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Limberský - Rezek (72. Kolář), Kladrubský, Kisel, Matušovič (59. Zeman) - Kulič, Slepička (80. Došek). Trenér: Bílek.
 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události