Hokej

Hokejisté Sparty budou brát lidem krev

Hokejisté Sparty budou brát lidem krev
Zdroj: TV Nova

Dobročinná akce extraligových hokejistů Sparty Praha, nazvaná Sparťanská krev, bude mít zítra na transfuzním oddělní Thomayerovy nemocnice své pokračování. Před měsícem hráči krev dávali, teď budou naopak pomáhat v jejím odběru.

Hokejisté Sparty poprvé vyrazili darovat krev 15. října. Tehdy si v Thomayerově nemocnici nechali pustit žilou například Jiří Zelenka, Jan Hanzlík, manažer Petr Bříza nebo bývalý hokejista Sparty Pavel Richter. "Cílem projektu je prostřednictvím dárcovství krve pomoci všem těm, kteří tuto pomoc potřebují," vzkazuje za klub jeho tiskový mluvčí Lukáš Rejmon.

Nyní hokejisté v akci pokračují. Zítra si od 8:30 v pavilonu B na Transfuzním oddělení Thomayerovy nemocnice vybraní hráči A týmu Sparty pro změnu vyzkouší úlohu zaměstnanců transfuzního centra a budou se během odběrů krve o všechny návštěvníky starat.  "Celý projekt, do kterého se může zapojit každý, kdo chce pomoci dobré věci, vyvrcholí 14. listopadu 2007 při domácím utkání HC Sparta Praha - HC Geus Okna Kladno, kdy všichni, kteří krev darovali, budou mít vstupné na utkání zdarma," dodává Rejmon. Součástí zítřejší akce v Thomayerově nemocnici bude i autogramiáda hráčů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události