Hokej

Hadamczik chce i přes změny v kádru uspět

Ani vysoké procento omluvenek neodrazuje trenéra hokejové reprezentace Aloise Hadamczika od cíle uspět na turnaji Karjala ve Finsku. "Stále máme kvalitní tým a výsledky pro mě budou důležité," tvrdí trenér, jenž musel kvůli omluvenkám hráčů udělat celou řadu změn..


Hráči se omlouvají, ale atmosféra je dobrá 

Hadamczik si pochvaluje především atmosféru v týmu. "Je dobrá. Hráči, kteří nakonec dostanou šanci, mají velmi dobrý přístup. Vypadá to, že se tým skládá dobře dohromady," libuje si Hadamczik a to i přesto, že se mu během pár dní sešel téměř rekordní počet omluvenek. "Ještě se dnes omluvil Jarda Kudrna, místo něj jsme povolali Marka Tomicu ze Slavie," dodává Hadamczik.

S velkou mírou omluvenek je smířen i manažer reprezentace Zbyněk Kusý. "Ta situace prostě nastala, hráč má právo se omluvit ze zdravotních důvodů," říká a Hadamczik doplňuje. "Bohužel se zrovna sešlo období, kdy jsou hráči zraněni."

Problém z Říhou? Jen nedorozumění

Mnohem smířlivěji dnes Hadamczik hovořil i na téma včerejšího konfliktu s pardubickým trenérem Milošem Říhou, který mu údajně nechtěl reprzentany z klubu uvolnit. "Bylo to nedorozumění. Jen jsem řekl, že nominované hráče nepustím, že o ně stojím," prohlásil Hadamczik a své k celé kauze dodal i Kusý, který je kromě manařera reprezentace zároveň i šéfem pardubického klubu. "Pardubice rozhodně nemají problém uvolňovat hráče národnímu týmu. Ze strany Miloše Říhy to bylo samozřejmě nešťastné, klub rozhodně bude hráče pouštět i dál," řekl. "Pokud budou mít formu, stojím o ně samozřejmě i já," potvrdil reprezentační trenér.

Rolinek: Nepřemlouvali mě

Jedním z hráčů, kterých se celý problém týkal, byl i pardubický útočník Tomáš Rolinek. "Pro mě je ctí reprezentovat. Trenér Říha mi jen řekl, že se domluví s panem Hadamczikem, rozhodně mě nepřemlouval, abych nejel," vysvětlil Rolinek, který už se do Finska těší. "Rád bych s týmem dosáhl nějakého slušného výsledku," přeje si.   

Hadamczik chce uspět

I přes celou řadu omluvenek trenér dál trvá na tom, že se ve Finsku jeho tým popere o co nejlepší výsledek. "Samozřejmě, pokaždé chceme uspět," říká. S tím souhlasí i Kusý. "I když samozřejmě nevíme, jaká přesně bude síla soupeřů, chceme uspět. Karjalu jsme ještě nevyhráli, ale dobrá by pro nás byla i jakákoliv medaile," tvrdí reprezentační manažer.

A hráči? Co nejlepší výsledek si přeje například právě Rolinek. "Byl by to hezké. Za reprezentaci jsem už nějaké zápasy odehrál, ale na velký úspěch zatím čekám. Snad se to povede," doplnil útočník.

K tomu by měli dopomoci svými výkony i brankáři. Hadamczik s sebou veze Milana Hniličku a Tomáše Dubu. A který z nich bude chytat? "Ještě uvidíme. Zbývají dva dny. Chytat budou oba, ale kdo nastoupí ke dvěma zápasům? Představu mám, ale nechám si ji pro sebe."

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události