Hokej

Islanders doma přehráli Rangers těsně 3:2

Utkání začalo hodně opartně z obou stran, když se hráči na ledě spíš jakoby oťukávali. Výsledkem pak bylo v součtu pouhých 5 střel na oba gólmany za odehraných 10 minut zápasu.

Jediným vyloučeným hráčem pak byl v polovině 19. minuty český útočník Petr Průcha, který u mantinelu "sestřelil" domácího Richarda Parka.

To 2. třetina už začala o něco ostřeji než ta předchozí - oba gólmani vytáhli po zákroku hned na úvod a tempo hry bylo očividně o něco vyšší. Ve 25. minutě chtěl domácí gólman DiPietro rozehrát, ovšem moc mu to nevyšlo a jen tak tak skokem rybičkou zpět do branky celou ošemetnou situaci po střele hostujícího Fjodora Tjutina řěšil. O minutu později jeli 2 domácí na jednoho beka Rangers, ovšem Mike Comrie tak dlouho čekal, až se sám vytěsnil z ideální střelecké pozice. Ve 30. minutě zatlačila domácí pětice hostující pětici do hluboké defenzivy kolem svého brankáře Henrika Lundqvista, ovšem ani po tomto mohutném tlaku se skóre neměnilo. Ve 33. minutě přišel druhý faul zápasu - Petr Průcha byl tentokrát tím postiženým, když se na něm vyfauloval Ruslan Fedotěnko a mužstvo z Manhattanu mělo šanci početní výhody. A využilo ji - svojí třetí trefou v sezóne se prosadil Chris Drury a Rangers vedli 1:0.

Ze 3. třetiny uběhlo 68 vteřin a Trent Hunter vyrovnal na 1:1, když mu skvěle a hlavně přesně nahrál do jízdy Ruslan Fedotěnko. Domácí se do svého soupeře zakousli a Miro Šatan spálil vyloženou šanci. Diváci se tak konečně dočkali několika souvislejších hokejových akcí. Ovšem přišla 45. minuta, s ní šikovná teč Paula Mary - kterému před branku přesně nahrál Sean Avery - a Rangers opět vedli - 2:1. Ve 46. minutě usednul na trestnou domácí Tim Jackman a hostující přesilovková formace v čele s Jaromírem Jágrem domácí čtveřici zle zatápěla. Ve 49. minutě dostali domácí šanci zahrát si minutu a půl 4 na 3. Mike Comrie si s pukem šikovně najel a Ruslan Fedotěnko neměl problém zakončit na 2:2. A v 52. minutě dokonali domácí borci obrat - Miro Šatan z mezikruží švihem zamířil přesně a poslal Ostrovany do vedení 3:2. A zápas začal ještě víc nabírat na tempu - útoky se najednou valily na obě branky a Lundqvist s DiPietrem měli dostatek šancí ukázat svoje umění. V 58. minutě si to Jezdci hodně zkomplikovali - za držení hole putoval na hanbu Michal Rozsíval a hráči Islanders dostali šanci mít konec zápasu pod kontrolou. 19 vteřin před závěrečnou sirénou zamířil na trestnou sice ještě domácí Trent Hunter, ovšem na výhře Islanders 3:2 už se do konce zápasu nic nezměnilo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události