Fotbal

Šenkeřík: Mohl jsem rozhodnout!

Šenkeřík: Mohl jsem rozhodnout!

Na hrotu slávistické sestavy nahradil kapitána Stanislava Vlčka a hned se mohl stát slavným. Útočník Zdeněk Šenkeřík se ovšem po svých gólovkách proti Arsenalu jen chytal za hlavu.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Šenkeřík: Mohl jsem zakončit jinak

Slavia se tentokrát nehrnula tak zbrkle vpřed, jako v Londýně. Hrála ze zabezpečné obrany a podnikala nebezpečné výpady do obrany Arsenalu. "Byl to z naší strany hlavně kolektivní výkon. Všichni hráli na sto procent. Máme bod, ale mohli jsme mít tři," vrací se k utkání Zdeněk Šekeřík.

A právě to ho štve. Neproměněné šance, které měl on sám. "Škoda, určitě jsem je mohl proměnit. Tu první, střelu levačkou, mi Almunia vytáhl na roh," popisuje útočník Slavie. Při druhé šel dokonce na gólmana sám, ten mu ale změnšil střelecký úhel natolik, že už nestačil zareagovat. "Při té jsem dostal vynikající balon od Mickaëla Tavarese, ale Almunia  výborně vyběhl. Mohl jsem ho přehodit, nebo udělat něco jiného, ale on už byl blízko a já byl rozhodnutý už dopředu, že ho zkusím prostřelit. Bohužel, nepovedlo se to.

Přitom stačilo proměnit jedinou šanci a Slavia se mohla radovat z velké slávy. "No jo, mrzí to, ale já prostě dneska neměl štěstí," tvrdí neúspšný střelec Slavie.

Krajčík: Nedali jsme jim šanci

Spokojen byl s výsledkem i krajní záložník či obránce Matej Krajčík. "Podali jsme zodpovědný výkon, hlavně dozadu. Vždyť jsme soupeře nepustili do žádné šance," liboval si po zápase Krajčík. "Přistoupili jsme k zápasu zodpovědně  a hráli organizovaně. To byl největší rozdíl oproti minulému klání," dodal Krajčík.

Ovšem i přes vynikající defenzivu Arsenal nebyl až tak nedškodný, jak může napovídat výsledek. "Nebyli špatní, ale tím, že jsme jim nedali prostor, jsme jim znemožnili cokoliv dělat," doplňuje Šenkeřík.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události