Fotbal

Jarolím věří v postup do poháru UEFA

Jarolím věří v postup do poháru UEFA
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Trenér Slavie Praha Karel Jarolím měl po utkání s Bukureští důvod k radosti. Jeho tým vybojoval s favoritem bod, herně nepropadl a dokonce mohl při torše štěstí i vyhrát. Hlavně se ale ziskem čtvrtého bodu přiblížil postupu do jarní fáze poháru UEFA.

Bod? Možná bude rozhodovat!  

"Je to důležitý bod, zvlášť poté, co Sevilla porazila Bukurešť. Dost nás to přiblížilo konečnému třetímu místu a poháru UEFA v jarní části," libuje si Jarolím, ale zároveň varuje: "Ještě ovšem není konec, zbývají dva zápasy. I v nich se ale budeme snažit bodovat."

Tak jako tak, je podle Jarolíma remíza s Arsenalem cennou záležitostí. "Tenhle bod opravdu ještě bude hrát velkou roli," věří. Ještě víc ho ale potěšilo, jakým způsobem k němu jeho svěřenci došli. "Kluci plnili do puntíku taktické pokyny. Chtěli jsme být agresivnější a důraznější než v Londýně a to jsme byli. A při troše štěstí jsme mohli dosáhnout i výš," přiznal.

Mohlo to tam padnout...

Možná i proto, že jeho svěřenci dokázali na rozdíl od soupeře během zápasu vystřelit na branku, prý chvílemi sám tlačil hráče víc do útoku. "Pobízel jsem střední záložníky, aby nezalézali až mezi obránce a snažili se pracovat v prostrou. Aby vytvářeli tlak na hráče Arsenalu. Ale je fakt, že s člověkem to někdy cloumá tak, že by byl rád, aby se víc útočilo," přiznal po zápase Jarolím.

Kdo ví, zda by se nakonec dočkal i gólu. "Šance tam byly. V první půli střílel Zdeněk Šenkeřík, ve druhé se v šanci objevil znovu on. A také je škoda, že trestný kop Pudila někdo lépe netečoval," vrátil se k zápasu Jarolím.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události