Fotbal

Matějovský: Sudí si svým výkonem moc jistý nebyl

Matějovský: Sudí si svým výkonem moc jistý nebyl
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Přílišný respekt ze soupeře. To podle kapitána Mladé Boleslavi Marka Matějovského rozhodlo o tom, že se z výhry na stadionu ve městě Škodovek radoval španělský Villarreal. "Z tribuny se to říká, že jsme měli hrát od začátku tak, jako ve druhé půlce, ale kdo to nezkusí..." prohodil po zápase Matějovský.

Špatný začátek nás stál body 

V první půli to vypadalo, jako byste měli ze soupeře respekt...  

"Proti takovému soupeři je strašně těžké hrát. Samozřejmě, že tam z naší strany byl i respekt, ale s takovýmto soupeřem se v první řadě musíte snažit nedostat gól a teprve potom věřit, že nějaký dáte. Rozhodně jsme se  nemohli hnát bezhlavě do útoku."

Kde tedy byla hlavní příčina prohry?

"Nezvládli jsme právě ty dvě role, jak bránícího, tak útočícího týmu. Proto jsme prohráli. A je jedno, jestli je to o gól, nebo o dva. Na druhou stranu jsme měli na to uhrát i lepší výsledek a to je škoda."

Ale výsledek 1:2 s Villarrealem zase nevypadá tak zle...

"No jo, jenomže je to pořád prohra. Nám je jedno, co si kdo řekne, my nemáme body a to je hlavní."

Po přestávce jako vyměnění 

Ve druhé půli jste Villarreal přehráli a dokonce dali dva góly, i když jeden z nich neplatil. Proč jste takhle nehráli od začátku?

"Z tribuny se to ptá, proč jsme takhle nehráli od začátku, ale Villarreal je opravdu kvalitní mančaft a kdo to nezkusí, neví, jaký je to fofr stát proti takovým hráčům. Dávají si balon na dva doteky a  sotva stíháte. My jsme samozřejmě chtěli hrát od začátku tak, jako ve druhé půlce, problém je, jestli vám to vůbec soupeř dovolí a vy to dokážete."

Nepolevil Villarreal po druhém gólu?

"Určitě trochu ano, snažil se držet balon a rozhodně se nehnal za dalším gólem. O to víc je škoda, že jsme toho nevyužili. Mohli jsme něco využít, dát druhý gól a uhrát lepší výsledek."

Rozhodčí? Moc jisté si nebyli

Toho jste ale mohli dosáhnout, kdyby sudí uznal váš druhý gól. Měl platit?

"Já to pořádně neviděl, ale  fakt je, že sudí ten zápas moc nezvládli. Už před tím odmával rozhodčí jeden ofsajd a pak se za to omlouval. Jestli se tohle stává na mezinárodní úrovni, tak nevím, co na to říct. Praporek ale zvedl, ale jestli viděl tu akci stejně, jako v prvním případě, kdy se pak omlouval... Asi si nebyl jistý svým výkonem."

Stejně budete sudího kritizovat i za žlutou kartu, kterou jste dostal?

"Jen vím, že za faul jsem ji dostat nemohl, ten jsem neudělal. Hráče jsem netrefil a soupeř sám říkal, že to faul nebyl. Rozhodčímu jsem řekl, že i soupeř uznal, že jsem nefauloval, a sudí mi ukázal kartu. Měl jsem se držet, ale nešlo to."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události